Denizli'de öğrencilerin performansı katılımcıları büyüledi

Denizli Sınav Eğitim Kurumları, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı birinci dönemini ‘Yabancı Diller Gecesi’ ile noktaladı. Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkez’inde yapılan gecede sahne alan öğrenciler, hazırladıkları koro ve dans gösterileri ile katılımcıları büyüledi.

Denizli'de öğrencilerin performansı katılımcıları büyüledi

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı birinci dönemi, 17 Ocak 2020 Cuma Günü karnelerin öğrencilere verilmesiyle son buldu. 20 yıldır Denizli’de eğitime yön veren Sınav Eğitim Kurumları, birinci dönemini ‘Yabancı Diller Gecesi’ ile noktaladı. Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılan etkinliğe; Merkezefendi İlçe Kaymakamı Dr. Adem Uslu, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Şaban Altınsuyu, Merkezefendi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Şamil Temiz, Sınav Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Tosun, Denizli Sınav Koleji Kampüs Müdürü Ahu Fulya Ererişkin, Sınav Koleji Ortaokul Müdürü Hüseyin Beşer Baştürk, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

“SINAV KOLEJİ’NDE YABANCI DİL EĞİTİMİ ÖN SIRADA”

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Sınav Koleji Ortaokul Müdürü Hüseyin Beşer Baştürk, yabancı dilin ezberci eğitimle değil uygulamalı eğitimle olması gerektiğine değinerek, etkinlikte emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti. Kurumlarında aktif yabancı dil eğitiminin ön sırada yer aldığının altını çizen Denizli Sınav Koleji Kampüs Müdürü Ahu Fulya Ererişkin, yabancı dilleri etkin şekilde öğretmek; öğrenilen dillerin kültürleri ve insanlarıyla iletişim kurmanın önemini vurguladı.

“2020, SINAV EĞİTİM KURUMLARI’NIN YILI OLACAK”

Denizli Sınav Eğitim Kurumları olarak öğrencileri akademik ve sosyal yönde tam donanımlı şekilde yetiştirmeyi amaç edindiklerini söyleyen Sınav Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Tosun, geceye katılan misafirlere de 2020 yılının Sınav Eğitim Kurumları’nın yılı olacağını belirtti. Daha büyük bir kampüste yeniliklerle ve daha geniş kitlelerle birlikte olacağının müjdesini veren Tosun, yeni kampüste ortaokul ve lise bölümlerine anaokulu, ilkokul ve fen lisesinin de ekleneceğini söyledi. Tosun kampüste öğrencilerin sosyal gelişimlerini de destekleyen projelere imza atacaklarını ifade etti.

YABANCI DİLİN ÖNEMİNİ VURGULADILAR

Geceye katılan Merkezefendi İlçe Kaymakamı Dr. Adem Uslu ve Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan da globalleşen dünyada yabancı dilin öneminden bahsederek böyle bir etkinliği gerçekleştirdikleri için Denizli Sınav Koleji öğrenci, öğretmen ve idarecilerine teşekkür ettiler.

ÖĞRENCİLERİN PERFORMANSI KATILIMCILARI BÜYÜLEDİ

Gece konuşmaların ardından etkinlik, Denizli Sınav Koleji öğrencilerinin hazırlandığı yabancı dil eğitiminin öneminden bahseden tiyatro gösteri ile devam etti. Heyecan ve mutlulukları gözlerinden okunan öğrenciler, hazırladıkları koro ve dans gösterileri ile tüm salonu büyülemeyi başardılar.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2020, 17:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER