Denizli'de Öğretmenler Günü kutlaması

Denizli’de 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları çerçevesinde, Atatürk Anıtı’na çelenk koyma töreni gerçekleştirildi. Törende Vali Atik, emekli öğretmenlere hizmet şeref belgesi ve plaket takdim etti.

Tüm yurtta olduğu gibi Denizli’de de 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlaması yapıldı. Öğretmenler Günü dolayısıyla Atatürk Anıtı’nda tören düzenlendi. Törene; Vali Ali Fuat Atik, 11'inci Tugay ve Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Cengiz Güven, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu ve vatandaşlar katıldı.

Törende, saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu. Emekli öğretmenler adına Belgin Danışman törende bir konuşma yaptı. Danışman; “Öğretmenliğime Gaziantep’in Nizip İlçesi’nde başladım. Çok heyecanlı bir şekilde mesleğime başladım ve hep öyle sürdü. Meslek hayatımda Denizli’de son görevimden sonra emekli oldum. Azimle heyecanla görev yaptım. Öğretmen sevgi, şefkat ve bilgisiyle etrafına ışık saçan bir bireydir. Başta ülkemiz kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerin öğretmenler günü kutlu olsun” şeklinde konuştu.

EMEKLİ ÖĞRETMENLERE PLAKET

Konuşmaların ardından Vali Ali Fuat Atik, öğretmenler arası anı yarışmasında dereceye giren öğretmenlere hediyelerini verdi. Vali Atik, törende emekli öğretmenlere de hizmet şeref belgesi ve plaket takdimi yaptı.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 16:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211