Denizli'de okullar dezenfekte edildi!

Pamukkale Belediyesi, bu hafta sonunda yapılacak olan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki sınav öncesi tüm okulları baştan aşağı dezenfekte etti.

Korona virüsle mücadele tedbirleri nedeniyle ertelenen Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki sınav, bu hafta sonu gerçekleştirilecek. Pamukkale İlçesi’nde 48 okulda yapılacak sınav öncesi Pamukkale Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri öğrencilerin ter dökeceği sınıfları dezenfekte etti. Ekipler uzun süredir kapalı olan okulların sınavda kullanılacak olan sınıflarını en ince ayrıntısına kadar dezenfekte ederek steril hale getirdi. Pamukkale Belediyesi ekipleri aynı hizmeti 27-28 Haziran’da yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı için de verecek.

“ÖĞRENCİLERİMİZİN VE VELİLERİMİZİN İÇİ RAHAT OLSUN”

Öğrencilerin sınava sağlıklı bir ortamda gireceğini kaydeden Belediye Başkanı Avni Örki, “Korona virüs pandemisinin ortaya çıktığı ilk günden bu yana ilçe genelinde dezenfekte işlemlerini aralıksız sürdürüyoruz. Gerekli olan her yerde bu çalışmamızı gerçekleştirdik. Bu hafta sonunda da geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz için büyük bir heyecan yaşanacak. Liselere Geçiş Sistemi kapsamındaki bu sınav ilçemizde 48 okulda yapılacak. Biz Pamukkale Belediyesi olarak sınavların olacağı okulların tamamında dezenfekte işlemi yaparak sınıfları temiz hale getirdik. Bu konuda hem öğrencilerimizin hem de velilerimizin içi rahat olsun. Adaylarımız sınava tertemiz ortamda girecek. Bu vesile ile hafta sonunda sınava girecek olan tüm öğrencilere başarılar diliyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2020, 16:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER