Denizli'de savaşa tepki, Türk SİHA'larına övgü

Denizli’de yaşayan Ukraynalı aileler, Bayramyeri Meydanı’nda bir araya gelerek, savaşa tepki gösterdi. Grup, önce İstiklal Marşı’nı sonra da Ukrayna Milli Marşı’nı okudu. Türkiye’ye minnettarlığını dile getiren Valentina Pelepenko, Türk SİHA’sı Bayraktar’dan övgüyle söz etti.

Denizli'de savaşa tepki, Türk SİHA'larına övgü

Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan savaş, devam ederken Denizli’de yaşayan Ukraynalı aileler, bir araya gelerek savaşa tepki gösterdi. Ellerinde savaş karşıtı dövizlerle Bayramyeri Meydanı’nda bulaşan Ukraylalı aileler; önce İstiklal Marşı’nı sonra da Ukrayna Milli Marşı’nı okudu.

Grup adına basın bildirisini okuyan ve göz yaşlarına hakim olamayan Mila Eymir; “Bugün hepimiz burada bir amaç için toplandık. Bize bakın, hepimiz birer insanız. Bugün savaşmak için toplanmadık. Hepimiz, barış için buradayız. Hepimiz savaşa karşıyız. Ukrayna, Rus askeriyle savaşıyor. Onlar, kendileri da çocuk ve ne yaptıklarını bilmiyorlar. Çok üzücü. Ukrayna topraklarında yaşanan bu dehşeti durdurmak için buradayız. Hepimiz Ukrayna’yı ve halkını desteklemek için buradayız. Hepimiz, Ukrayna halkının huzur içinde yaşaması için buradayız. Ukrayna’nın çocukları ağlamasın diye buradayız. Bugün burada barış için haykırıyoruz. Kardeş kardeşine karşı gelmesin diye, masum insanların kanı akmasın diye buradayız. Bugün tüm Ukrayna yanıyor. Ukrayna küçük bir ülke ama ruh ve insan olarak çok güçlü. Ukrayna halkının yaşama sına yardımcı olmayı çok istiyoruz. Evsiz kalan, bodrum ve metrolarda yaşayan çocuklara ve kadınlara yardım etmek istiyoruz. Ukrayna 30 yıldır bağımsız bir devler ve böyle kalmak istiyor. Bunun dışında biz, Türkiye halkına çok minnettarız. Türkiye, Ukrayna halkına çok yardımcı oldu ve olmaya devam ediyor. Allah sizden razı olsun” diye konuştu.

BAYRAKTAR SİHA'YA ÖVGÜ

Türk halkına seslenen ve Türkiye’ye minnettarlığını dile getiren Valentina Pelepenko ise şunları kaydetti: “Savaş çok korkunç bir şey. Ukrayna halkı, maddi ve manevi desteğiniz için size minnettardır. Sizin verdiğiniz Bayraktarlar bizim özgürlüğümüz için savaşmaktadır. Teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2022, 17:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER