Denizli'de şehitler için 500 araçlık konvoy

Merkezefendi Doğa Sporları Derneği önderliğinde Merkezefendi Belediyesi katkılarıyla Denizli Mercedes Kulübü tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesinde Cumhuriyet ve Şehitlere Saygı konvoyu bu yıl üçüncü kez yapıldı. Etkinliğe yaklaşık 500 araç katıldı.

Denizli’de bu yıl üçüncü kez, Merkezefendi Doğa Sporları Derneği önderliğinde Merkezefendi Belediyesi katkılarıyla Denizli Mercedes Kulübü tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesinde Cumhuriyet ve Şehitlere Saygı konvoyu düzenlendi. Merkezefendi Doğa Sporları Derneği Başkanı Fatih Bayhan, etkinliğe katılmak için davet gönderdikleri İstanbul, İzmir, Bursa, Kütahya, Isparta, Burdur, Antalya, Muğla ve Afyon’dan konvoya katılmak için araçların geldiğini söyledi. Şehitlere Saygı Konvoyunda Mercedes ve klasik Mercedeslerin yerini aldığını anlatan Başkan Bayhan, “Konvoyumuz Askeri Saha Geçiş Yolu, Ulus Caddesi, Antalya Yolu, Üçgen Kavşağı, Ankara Asfaltı üzerinden Sevindik Mahallesi’ne ulaşacak konvoyumuz buradan Asri Mezarlığa devam edecek. Yaklaşık 18 kilometrelik parkurda Şehitlere Saygı Konvoyumuzu tamamlamayı planlıyoruz. Konvoyumuza geçtiğimiz yıl 350 araç katılmıştı. Bu yıl yüzde 90’ı Mercedes olmak üzere bine yakın araç katılıyor. Araçlarımızda sadece Türk Bayrağımız asılı olacak. Denizli Opel Clup, Volkswagen Family20 Grupları da etkinliğimizde bize destek veriyor. Aziz şehitlerimiz için ne yapsak az. Onları şükranla rahmetle bir kez daha anıyoruz” dedi.

ŞEHİTLERE DUA OKUDULAR

Etkinlik, Merkezefendi Belediyesi Kültür Merkezi’nin otoparkından hareket etti. Konuşmaların ardından Cumhuriyet ve Şehitlere Saygı etkinliğin startını Şehitler Derneği Denizli Şubesi Mustafa Işık ve Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan birlikte verdi. Konvoy daha sonra şehitliğe doğru sıralı bir şekilde yol aldı. Şehitliğe gelen 500’e yakın araç, vatan için canını feda eden askerlere dualar okudu. Ardından konvoy ekibi, Asri Mezarlık’taki şehitlikten ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2019, 10:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER