Denizli'de sıcaktan bunalanlar buraya gidiyor

Çameli İlçesi’nde eşsiz manzarası olan Kolak Gölü, sıcaklıkların artmasıyla birlikte serin havanın tadını çıkartmak isteyen vatandaşları hafta sonu ağırlamaya başladı.

Denizli'de sıcaktan bunalanlar buraya gidiyor

Denizli kent merkezine yaklaşık 120 kilometre uzaklıkta bulunan Çameli İlçesi’nin Kolak Mahallesi’nde bulunan Kolak Gölü, sıcaklıkların artmasıyla birlikte vatandaşların uğrak noktası haline gelmeye başladı.

Piknik yapmak isteyenler için oturma alanları, çeşme, otopark ve doğaseverler için de yürüyüş yolları bulunan göl çevresinde karavanlarıyla gelenlerde bulunuyor. Yazın sıcaklığından kurtulmak isteyenler vatandaşlar Kolak Gölü’nü ziyaret ediyor.

Göl çevresinde bulunan ağaçların farklı tonlarda ki renkleri de eşsiz bir manzara oluşturuyor. Mahallede bulunan vatandaşlar eşsiz güzelliği tanıtmak adına kendi imkanlarıyla tanıtım filmi çekti. Tanıtım filmini sosyal medyada yayınlayarak mahallenin eşsiz güzelliğini tanıttı.

“KOLAK GÖLÜ'NÜ SONRADAN KEŞFETTİK"

Göl çevresinde karavan ile kamp yapan Ahmet Yaşar; “Bizler karavancı olarak gezginleriz. Aslen Denizlili olmakla beraber, yaklaşık 7 yıldır toplam 22 ülke gezdik. Batıdan tutunda doğuya varıncaya kadar İran’dan, Hollanda, Fransa gibi her yeri gezdik. Burnumuzun dibindeki Kolak Gölü’nü sonradan keşfettik. Sakinliği, huzuru gezdiğimiz, dolaştığımız şeyi hiçbir yerde bulamadım. Çameli Belediyesi, mahalle  muhtarlığı verdikleri hizmet açısından bizi çok mutlu etti. Elektriğin, suyun, tuvaletin olması ve buranın temiz olmasıyla sakinliği, rüzgarı bizi gerçekten çok mutlu etti. Böyle bir imkanı sunduğu için emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Çok güzel bir hafta sonu geçirdik” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER