Denizli'de sigara denetimi!

Denizli’de dumansız hava sahasını korumak ve tütün kullanımını azaltmak amacıyla kapalı mekanlarda sigara denetimi yapıldı.

Denizli'de sigara denetimi!

Dumansız hava sahasını korumak ve tütün kullanımını azaltmak amacıyla Vali Yardımcısı Mehmet Okur ve İl Sağlık Müdürlüğü idarecileriyle birlikte, kent merkezinde faaliyet gösteren iş yerlerine yönelik denetimler gerçekleştirdi. Kapalı mekânlarda sigara yasağının uygulanıp uygulanmadığını denetleyen ve nargile tütünü mamulü içimi için sunum yapan kafe ve kıraathanelere yönelik teftişler gerçekleştiren Vali Yardımcısı Okur, iş yeri sahiplerini kurallara uymaları yönünde uyardı.

İKİ İŞLETMEYE CEZA KESİLDİ

Vali Yardımcısı Mehmet Okur’un İl Sağlık Müdürlüğü idarecileriyle denetimlerinde kural ihlali yapan ve kapalı mekânlarda sigara içilmesine izin veren 2 işletmeye ilgili kanun gereği vatandaşlarımızın sağlığının korunması için yasal işlem yapıldı. Zaman zaman bu tür denetimlerin yapılacağını söyleyen Vali Yardımcısı Okur, iş yeri sahipleri, işletmeler ile vatandaşları kanunlara uymaları ve kendi sağlıklarını koruma konusunda daha duyarlı davranmaları yönünde uyardı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER