Denizli'de sigara yasağının kapsamı genişletildi

Vali Ali Fuat Atik başkanlığında olağanüstü toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi’nde 21 Ekim’de uygulamaya konulan sigara yasağının kapsamın genişletildi.

Denizli'de sigara yasağının kapsamı genişletildi

İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, Vali Ali Fuat Atik başkanlığında Kovid-19 tedbirleri hususunda olağanüstü toplandı. Toplantıda 21Ekim’de Meclis kararlarında yer alan; ‘sigara içmenin, doğru şekilde maske takmayı engellemesinden dolayı, halkın yoğun olarak bulunduğu meydanlar, parklar, sıraya girilmesi gereken yerler (banka, PTT, noter, şehir içi toplu taşıma araç durakları, ATM’ler, fatura ödeme yerleri vb.) ile semt pazarlarında sigara içilmesinin yasaklanması’ kararı genişletilmişti.

İçişleri Bakanlığı’nın 11 Kasım ve “Korona Virüs Ek Tedbirler” konulu yazısına istinaden kararda belirtilen yerlere ek olarak; 12.11.2020 tarihinden itibaren kentte vatandaşların yoğun olarak bulunduğu Gazi Mustafa Kemal Bulvarı, Çamlık Bulvarı, İstiklal Caddesi, Lise Caddesi, Atatürk Caddesi ile trafiğe kapalı olan cadde, sokak ve koşu yollarında sigara içilmesinin yasaklanmasına karar verildi.

İlçe Kaymakamlarının koordinasyonunda kolluk birimleri ve yerel yönetimler tarafından bu konuda gerekli tüm tedbirlerin alınacağının bildirildiği kararda; uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesine ve mağduriyete neden olunmamasına, alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesine ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına oy birliğiyle karar veriliği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2020, 09:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER