Denizli'de TGB, PKK terörünü protesto etti

Türkiye Gençlik Birliği üyeleri, Irak’ın Gara Bölgesi’nde 13 Türk vatandaşının şehit edilmesi nedeniyle Gazi ilkokulu önünde toplanarak terör örgütü PKK’yı protesto etti.

Terör örgütü PKK tarafından şehit edilen 13 vatandaşı anmak için Gazi İlkokulu önünde toplanan Türkiye Gençlik Birliği üyeleri HDP'nin kapatılmasını istedi. Gazi İlkokulu önünde gerçekleşen basın açıklamasına Türkiye Gençlik Birliği Denizli İl Başkanı Ali Rıza Yığ, TGB üyeleri, Vatan Partisi İl Başkanlığı ve Cumhuriyet Kadınları Derneği üyeleri katıldı. TGB adına açıklama yapan Türkiye Gençlik Birliği Denizli İl Başkanı Ali Rıza Yığ; “ Tarihi cinayet tarihi olan PKK, geçtiğimiz yıllarda askerlerimizi, polislerimizi, çocuklarımızı, bebeklerimizi ve köylülerimizi katletmiştir. Son yapılan hain saldırı göstermiştir ki PKK terör örgütü azılı bir halk düşmanıdır. Şehir merkezlerinde bombalar patlatan, karakolları basan PKK’nın kökü kazınmaktadır. Kökü kazınan PKK köşeye sıkışmıştır. Köşeye sıkışan PKK’ya HDP can simidi olmaya çalışmaktadır. Ordumuzun PKK’ya karşı yürüttüğü operasyonların hemen ardından HDP barış söylemlerinde bulunmuştur. HDP’nin barış söylemlerinin altına hendek kazma, PKK’nın yol çevirme eylemleri vardır. Ordumuz Gara’da savaşıyor ama bir Gara kampı da TBMM içerisinde var. HDP, PKK’nın siyasal uzantısıdır ve Türk milletine açıkça düşmanlık yapmaktadır. Mehmetçiğimiz onurlu bir şekilde mücadele yürütürken PKK’nın savunmasız vatandaşlarımızın öldürülmesi suçunu ordumuza atmaya çalışmaktadır. HDP/PKK demektir. HDP, PKK’dan aldığı emirle hareket eden bir siyasi araçtır. Mecliste PKK istemiyoruz” şeklinde konuştu.

“HDP KAPATILSIN"

İl Başkanı Yığ; “. HDP kapatılırsa PKK siyasi kolunu ve ayağını kaybeder. HDP bir güvenlik sorunudur ve derhal kapatılmalıdır. Türk gençliği her zaman askerimizin ve polisimizin yanında olmuştur. Bugünde PKK ve HDP'ye karşı yürütülen mücadele de onların bir adım arkasındayız. Türkiye'yi bölmek isteyenlerin daima karşısındayız.” İfadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2021, 17:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER