Denizli'de yaşlı adam gözyaşlarını tutamadı

Korona virüs için en riskli grup olarak görülen 65 yaş üstü yaşlıların sokağa çıkmaması için çalışma başlatan Çal Belediyesi, yaşlıların temel ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor. İsabey Mahallesi’nde belediye çalışanları tarafından eczaneden ilacı alınıp, kendisine teslim edilen 71 yaşındaki Galip Çakal, gözyaşlarını tutamadı.

Denizli'de yaşlı adam gözyaşlarını tutamadı

Çal Belediyesi, ilçe genelindeki tüm Pazar yerlerini, kamu kurumlarını, özel iş yerlerini ilaçladı. İlçe genelindeki esnaflara maske dağıtımı yapıldı.

Yaşlıların sokağa çıkmaması için geçtiğimiz Cuma günü duyuru yapılmıştı. O günden bu yana yaşlıların temel ihtiyaçlarını belediye ekipleri temin edip, evlere teslim ediyor. Çal’ın İsabey Mahallesi’nde 71 yaşındaki Galip Çakal, Çal Belediyesi’ni arayarak düzenli kullandığı guatr ilacının bittiğini söyleyerek, destek istedi. Belediye görevlileri, eczaneden Çakal’ın istediği ilacını alıp, İsabey’e götürdü ve evinde teslim etti. Belediye çalışanlarını görünce duygulanan Çakal, “Allah belediyemizden, devletimizden razı olsun. Zor günler yaşıyoruz. Devletimiz ve milletimiz büyük. Bu korona belasını hep birlikte yeneceğiz” dedi.

“ÇAL’DA KURALLARA BÜYÜK ÖLÇÜDE UYULUYOR”

Yaşlıların sokağa çıkma yasağına büyük ölçüde uyduğunu söyleyen Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Korona için alınması gereken tüm tedbirler alınıyor. Halkın temas ettiği her yer ilaçlandı ve ilaçlanmaya devam ediyor.  Kamu kurumlarında çalışanlar ile esnaflarımıza meşke dağıtımı yaptık, yapmaya devam edeceğiz. İnşallah korona virüsü nedeniyle can kaybımız olmaz. Biz belediye olarak bizi arayan her yaşlımızın işini yapıyoruz. Yaşlılarımızı rencide etmeden sokağa çıkmamaları gerektiğini söylüyoruz. Kurallara büyük ölçüde zaten uyuluyor. Belediye olarak gereken önlemleri aldık, almaya devam edeceğiz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211