Denizli'deki deprem! Vali Karahan; "Şu ana kadar herhangi bir can kaybı yok"

Denizli Valisi Hasan Karahan, Bozkurt merkezli 6 büyüklüğündeki depremde can kaybı olmadığını, bölgede hasar tespiti yapıldığını belirterek, "Artçıların uzun süreli olmamasını temenni ediyor ve vatandaşları sakin olmaya davet ediyoruz." dedi.

Denizli'deki deprem! Vali Karahan; "Şu ana kadar herhangi bir can kaybı yok"

Karahan, deprem bölgesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, artçı sarsıntılar olabileceğini, vatandaşların binaları terk ettiğini söyledi.

Hasar tespiti, akşam yemeği ve çadır sağlanması gibi çalışmalar yapıldığını aktaran Vali Karahan, "Şu ana kadar herhangi bir can kaybı yok, hasarlar tespit ediliyor. Artçıların uzun süreli olmamasını temenni ediyor ve vatandaşları sakin olmaya davet ediyoruz. Özellikle depreme dayanıksız, eski kerpiç evlerde yıkım olduğu söyleniyor. Büyük çoğunluğu kullanılmayan evler. Normal, betonarme evlerde sıva çatlağı dışında yıkım, enkaz haberi gelmedi." diye konuştu.

Enkaz altında kalan yaralı bilgisinin gelmediğini, resmi kurumları boşalttıklarını, bütün hizmetleri bina dışında vereceklerini ifade eden Karahan, hasar tespiti ve vatandaşların zararının giderilmesi için gerekeni yapacaklarını sözlerine ekledi.

Tüm vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Çöken yerlerimiz var ama çok şükür can kaybımız yok. Tüm kurumlarımız burada. Tespitlerimizi yapacağız. İnşallah devletimiz, cumhurbaşkanımızın önderliğinde belediyeler, valilik ve tüm kurumlar olarak vatandaşlarımızın yarasını sarmaya çalışıyoruz. Artçılar olabilir. Dikkat etmek gerekir. En son Acıpayam’da olmuştu. Şu anda ilçemizde elektrikler kesilmiş durumda. Herhangi bir yangına vesile olmaması için de ‘elektrik hatlarıyla da ilgili bir sorun var mı?’ diye kontrol ediliyor” diye konuştu.

Denizli Valiliği koordinasyonunda belediye, AFAD ve Kızılay iş birliğiyle vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayacaklarını aktaran Zolan, ağır ve orta hasarlı binaların da tespit edileceğini söyledi.

Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik ise artçı sarsıntıların sürdüğünü, vatandaşın konforunu sağlamayı hedeflediklerini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2019, 18:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER