Denizli'deki sürücü kurslarında yeni dönem!

Korona virüs tedbirleri kapsamında 16 Mart'ta faaliyetlerine ara veren sürücü kursları, 1 Haziran'da yeni kurallarla eğitime başladı.

Korona virüs tedbirleri kapsamında kapatılan sürücü kursları, 1 Haziran’da tekrar açıldı. Yeni dönemde kursiyerleri bir dizi yenilik bekliyor. Yeni dönemin başladığını belirten Kaleiçi Sürücü Kursu Müdürü Volkan Ön eğitim sürecinin eskisi gibi olmayacağını dile getirdi.

Ön; “Hem teorik hem direksiyon dersleri için alınan önlemler var. Kursiyerler maskesiz ya da eldivensiz olamayacak. Sürücü kursları genelge kapsamında önlemlerini aldı. Kurum binaları sürekli olarak havalandırılacak. Araçlarda kolonya ve dezenfektanlar bulunacak. Kursa girişte kursiyerlerimizin ateşleri ölçülecek, hijyenleri yapılacak, maskesi olmayanlara maskelerini vereceğiz. Her şeyden önce sağlık gelmektedir. Her kursiyerin ardından direksiyon, vites kolu, el freni ve sinyal kolları gibi yerler streç film ile yeniden kaplanıyor” dedi.

DERSLİKLER YARIYA İNDİRİLDİ

Sınıflarda oturma düzenini kurallara göre değiştirdiklerini belirten Ön; “1,5 metre mesafe ile yerleştirdiğimiz masalarımızda eğitim alacak olan kursiyerlerimizin sosyal izolasyona dikkat etmeleri esas alındı. Normalde dersliklerimiz 20'şer kişilikken 10'ar kişiye düşürüldü. Eğitimler süresince kursiyerlerimiz maskelerini takacaklar, olmayanlara maskeleri kursumuz tarafından verilecek. Ders bitiminde sınıflarımızın havalandırması ve dezenfektesi aksatılmadan yapılacak” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2020, 11:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER