Denizli Demokrasi Platformu’ndan Cumhuriyet Yürüyüşü

Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenleyen Denizli Demokrasi Platformu Sözcüsü ve Denizli Barosu Başkanı Av. Adnan Demirdöğer; “Denizli Demokrasi Platformu olarak Denizlimizde uzun yıllardır geleneksel hale getirdiğimiz Fener Alayı Cumhuriyet Yürüyüşümüzü bu yıl da büyük bir coşkuyla gerçekleştireceğiz” dedi.

Denizli Demokrasi Platformu’ndan Cumhuriyet Yürüyüşü

Denizli Demokrasi Platformu Sözcüsü ve Denizli Barosu Başkanı Av. Adnan Demirdöğer, Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenledi.

Toplantıya; Başkan Demirdöğer’in yanı sıra, Denizli Eğitim İş Şube Başkanı Namık Kemal Aydoğan ve Atatürkçü Düşünce Derneği Denizli Şubesi Başkanı Azize Akdemir de katıldı.

Demirdöğer; “Cumhuriyetimizin 98. yılı ülkemizde hem resmi kuruluşlarca hem de demokratik kitle örgütleri tarafından coşkulu ve geniş katılımlı bir şekilde kutlanacaktır. Denizli Demokrasi Platformu olarak Denizlimizde uzun yıllardır geleneksel hale getirdiğimiz Fener Alayı Cumhuriyet Yürüyüşümüzü bu yıl da büyük bir coşkuyla gerçekleştireceğiz. 29 Ekim 2021 tarihi Cuma günü saat 19.00’da Atatürk Stadyumu önünden başlayacak olan yürüyüşümüz, Lise Caddesi yönünden Kıbrıs Şehitler Caddesi, İnönü Caddesi, İstiklal Caddesi güzergahından Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’na geçilerek Gazi İlkokulu önündeki meydanda İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayla son bulacaktır. 500 metrelik Türk Bayrağımız yürüyüşümüzde elden ele dalgalanarak taşınacaktır. Kimsesizlerin kimsesi Cumhuriyetimizi kuşaklar boyunca yaşatacak ve Atatürk ilkelerinden ayrılmadan gelecek nesillerimize anlatacağız. Bu nedenle başta Denizli Valimiz olmak üzere Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız, Merkezefendi İlçe Belediye Başkanımız, Pamukkale İlçe Belediye Başkanımız ve diğer tüm ilçe Belediye Başkanlarımız ile diğer tüm Denizli protokolünü, siyasi parti temsilcilerini, Denizli Sanayi Odası ve Ticaret Odası Başkan ve üyelerini, ilimizde faaliyet gösteren diğer tüm sivil toplum kuruluşlarını, hangi siyasi düşüncede olursa olsun, hangi etnik kimlikte olursa olsun, hangi inançta olursa olsun tüm Denizli halkını bu etkinliğimize davet ediyoruz. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER