Denizli'den TETSİAD Başkan Adayı Demir'e tam destek

Denizli'yi ziyaret eden Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TETSİAD) Başkan Adayı Şerafettin Demir, aralarında Zafer Katrancı, Arif Şensöz ve Ahmet Zora gibi isimlerin bulunduğu Denizli çalışma grubu ile değerlendirmeler yaptı. Demir ve birlikte olduğu heyet, şehrin tamamına yakın bir kesiminin tam desteğinin oluştuğu görüşünde birleşti.

Denizli'den TETSİAD Başkan Adayı Demir'e tam destek

Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TETSİAD) Başkan Adayı Şerafettin Demir, Türk ev tekstilinin en önemli merkezlerinden olan Denizli'yi ziyaret ve kentte önemli temaslar gerçekleştirdi. TETSİAD'ın 108 üyesinin bulunduğu Denizli'de 2 gün boyunca çeşitli görüşmeler gerçekleştiren Demir; Ozan Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Katrancı, Neşe Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Arif Şensöz ve Zorel Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zora önderliğinde oluşturulan Denizli çalışma gurubu ile bir araya geldi. Her üç isim de; Demir’in liderliğinde sektörün geleceğe sağlam adımlarla yürüyeceğini ve herkesi kucaklayan bir aday olduğuna inandıklarını belirterek; Demir'in adaylığına tam destek verdiklerini ifade etti. Yapılan görüşmelerde sektörün içinde bulunduğu durum ile ilgili bilgi verilirken, aynı zamanda sektörün geleceği adına yapılması gerekenlerle ilgili görüş alışverişinde bulundular. Öte yandan yine ziyaret kapsamında Denizli Çalışma Grubu Başkanı Zafer Katrancı önderliğinde, Arif Şensöz, Ahmet Zora ve şehrin diğer güçlü şirketlerinin katılımı ile bir değerlendirme toplantısı yapılırken, katılımcı firmalar yapılan çalışmalar ve ulaşılan sonucun memnuniyet verici olduğunu söylediler.

“EN BÜYÜK ÖNCELİĞİMİZ SEKTÖRÜMÜZ”

Denizli'deki temaslarını değerlendiren TETSİAD Başkan Adayı Demir, “Denizli’de tekstilin köklerini aramak için en az 4 bin yıl gerilere gidip Leodikya kazılarında iz sürmek gerekiyor. Böylesine uzun bir tekstil geçmişine sahip olan ve günümüzde de Türk ev tekstilinin en önemli üretim ve ihracat merkezleri arasında ilk sıralarda yer alan bu güzel ilimiz, TETSİAD için de çok değerli üyeleriyle başat konumda bulunuyor. Bu nedenle, 27 Ağustos tarihinde yapılacak olan TETSİAD’ın genel kurulu için Denizlimizde çalışmalar, Denizlimizin değerli sanayicilerinden oluşturulan çalışma grubu vasıtasıyla sürdürülüyor. Şu anda geldiğimiz nokta bizim için memnuniyet vericidir. Bursa'dan sonra Denizli'de de güçlü bir destek görmek bizi sektör adına sevindiriyor. Ben sektör büyüklerimden gelen talep üzerine başkanlığa aday oldum. Bizim en büyük önceliğimiz sektörümüz ve bunun için de güçlü bir yönetim kurulu oluşturacağız. Firmaların satış hacmini artıracak projeler üretip herkesin daha fazla kazanmasını sağlamaya odaklanacağız. Bu anlamda özellikle yurtdışından yeni alıcıların getirilmesi noktasında önemli projelerimiz olacak. Ayrıca ev tekstilinde önemli illeri olan Bursa ve Denizli’de temsilcilikler açmayı planlıyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER