Denizli, duayen tekstilciye üzüldü

Denizli'de tekstil sanayisinin önemli isimlerinden iş insanı Besalet Küçüker'in (82) koronavirüsten hayatını kaybetmesi, kentteki iş dünyasını üzdü. 

Denizli, duayen tekstilciye üzüldü

Babadağ ilçesinde 1938'de doğan ve el tezgahında başladığı tekstilde Denizli sanayisinin duayenlerinden olan Küçüker, "Covid-19" teşhisiyle tedavi gördüğü hastanede dün gece yaşamını yitirdi.

Testi pozitif çıkan ve hastanede iki haftadır tedavi gören Küçüker, Asri Mezarlıkta toprağa verildi. Küçüker'in damadı iş insanı Taştan Kardaşlar'ın da koronavirüs testi pozitif çıkmış ve 2 Nisan'da hayatını kaybetmişti.

Denizli, duayen sanayiciye üzüldü 

Kurduğu fabrika ile Denizli tekstiline öncülük eden ve pek çok kişinin yetişmesini sağlayan Küçüker'in vefatı, Denizlili iş alemini üzüntüye boğdu.

Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli iş dünyası olarak, çok değerli bir büyüklerini kaybetmenin derin üzüntüsü içerisinde olduklarını belirtti.

Her zaman takdir ettikleri ve rehber edindikleri Küçüker'in örnek bir şahsiyet olarak şehrin ticaret ve sanayi tarihinde altın harflerle yerini aldığını dile getiren Erdoğan, şunları söyledi:

"Bundan 82 yıl önce dokumacılığın baba mesleği olduğu Babadağ'ımızda, tezgah sesleri arasında dünyaya gözünü açan iş insanımız Besalet Küçüker, Denizlimizin tekstilde sanayileşmeye geçişinde büyük emekleri bulunan duayen isimlerindendi. İşletmelerinde, yıllarca binlerce insanı istihdam etti, iş ve aş verdi. Bizim gibi peşinden gelen kuşaklar için de rehberdi. Çalışma azmi ve başarısıyla, bizlere güzel bir örnekti. Hemşehrilerimizin girişimciliğinin timsali niteliğindeki hayatı, kendisinden sonraki kuşaklara kalan en büyük mirastır. Şehrimizin kalkınmasına sağladığı katkıdan dolayı, Denizli Ticaret Odası olarak duacısıyız. Merhuma Allah'tan rahmet, Küçüker ailesi, çalışanları ile iş dünyamıza baş sağlığı dilerim."

Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Hüseyin Memişoğlu da, tekstilin duayeni bir büyüklerini kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını ifade ederek, "Küçüker, yaklaşık 70 yıldan fazla tekstille uğraşan, Denizli tekstil saniyisine çok büyük katkısı olan bir büyüğümüzdü. Denizli'nin tekstilde sanayileşmesine öncülük etmiş bir isimdi. Hepimize, bizlere örnek bir kişiydi. İhracatımızın gelişmesinde ve bu seviyelere ulaşmasında büyük emekleri olan duayen bir sanayicimizi kaybettik. Kendisine rahmet, ailesine de baş sağlığı diliyoruz. Üzgünüz." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211