Denizli, dünya ile birlikte ‘Atabarı’ oynayacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü ve Türkiye Halk Oyuncular Birliği Platformu işbirliği ile yürütülen ‘Dünya Atabarı Oynuyor’ projesi kapsamında 19 Mayıs 2019 Pazar Günü, 81 il ve 19 yabancı ülkede saat 19:19’da eşzamanlı olarak ‘Atabarı’ oynanacak.

Denizli, dünya ile birlikte ‘Atabarı’ oynayacak

Gazi Mustafa Kemal'in 19 Mayıs 1919 'da Samsun' a ulaşmasıyla başlayan İstiklal Mücadelesinin 100’üncü yılı nedeniyle Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü ve Türkiye Halk Oyuncular Birliği Platformu işbirliği ile ‘Dünya Atabarı Oynuyor’ adlı proje gerçekleştirilecek.

Söz konusu proje kapsamında 81 il ve 19 yabancı ülkede 19 Mayıs 2019 Pazar Günü saat 19:19’da eşzamanlı olarak ‘Atabarı’ oynanacak. Etkinlik, canlı yayın ile de dünyanın geri kalanına iletilecek ve yapılacak çekimlerin birleştirilmesi sonucu oluşacak videonun yıl boyunca sosyal medyada dönmesi sağlanacak.

DENİZLİ’DE ADRES; ‘15 TEMMUZ DELİKLİÇINAR ŞEHİTLER MEYDANI

Denizli’de Valilik ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinatörlüğünde ‘15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda gerçekleşecek.

Etkinliğe; katılımda yaş sınırlaması olmayacak.

Program; 18:45’te Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayacak. Saatler 19:19’u gösterdiğinde gösteriye başlanacak.

Öncelikle Atatürk’e ithaf edilen bir oyun olması nedeniyle ‘Atabarı’ oynanacak ve ardından Harmandalı Zeybeği sergilenecek. Etkinliğin bitişi de Geçlik Marşı ile yapılacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER