“DENİZLİ EĞER BUGÜN GELİŞMİŞSE BUNUN TEMELİNDE AHİLİK VARDIR”

Ahilik Haftası dolayısıyla Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Turgut Devecioğlu’nu kabul eden Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Denizli eğer bugün gelişmişse, girişimciliği varsa, çalışkan insanları varsa, hem güler yüzlü hem de dürüst ise bunun temelinde ahilik vardır” dedi.

“DENİZLİ EĞER BUGÜN GELİŞMİŞSE BUNUN TEMELİNDE AHİLİK VARDIR”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Turgut Devecioğlu, birliğe bağlı oda başkanları ve yöneticilerini kabul etti. Devecioğlu burada yaptığı konuşmada, ahilik teşkilatını güçlü kılmak için mücadele eden oda başkanları ile birlikte Başkan Osman Zolan'ı ziyaret etmek istediklerini belirterek, "Göreve geldiğiniz ilk günden beri özellikle esnaf teşkilatına büyük desteklerinizden dolayı camiam adına çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Denizli'ye verdiğiniz büyük hizmetlerden dolayı da ayrıca çok teşekkür ediyorum. Esnaf teşkilatının bugüne kadar yanında oldunuz, bizler de tüm esnaf teşkilatı olarak sizlerin yanınızdayız. Allah sağlık sıhhat verdiği sürece Denizlimizde 32 bin üyesi bulunan 67 oda başkanı ve 500 yöneticisi ile yanınızdayız. Ahilik kültürünün yayılımı ve devamı için bizler de çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

“AHİLİK KÜLTÜRÜNE HEP BERABER SAHİP ÇIKACAĞIZ”
Ahiliğin ecdattan kalan bir miras olduğunu belirten Başkan Osman Zolan, "Ahilik; üretme kültürü, esnaf ahlakı ve birbiriyle dayanışması noktasında bütün dünyaya örnek olmuş bir sistem. Ecdadımızda ne tüketici hakları vardı, ne TSE ile ilgili bir standart vardı, ne de kanunlar vardı. Ama ahilik kültürü anlayışları vardı. Ecdadımızdan bize gelen bu değere inşallah hep beraber sahip çıkacağız. Denizli eğer bugün gelişmişse, girişimciliği varsa, çalışkan insanları varsa, Denizli insanı hem güler yüzlü hem de dürüst ise bunun temelinde ahilik vardır, ahiliğin ilkeleri vardır. Biz bunlara sahip çıkıp, yaşatmak ve gelecek nesillere de aktarmak durumundayız. Bu noktada çok değerli esnaf teşkilatı ile bir ve beraber olarak bu güzelliklere sahip çıkacağız. Geleceğe daha emin bakabilmek adına da yürüyüşümüzü bu noktadan sürdürmek durumundayız. İnşallah gelecek daha güzel olacak” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211