Denizli Emniyet Müdürlüğü’ne Kenan Yıldız atandı

Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan kararname ile Denizli İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Emniyet Genel Müdürlüğü’ne, Müdür Demir’den boşalan yere de Ağrı İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız Denizli'ye atandı. Öte yandan Van İl Emniyet Müdürlüğü görevini yürüten Denizlili Mehmet Suat Ekici ise Aydın'a görevlendirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla, Emniyet Müdürleri Atama Kararnamesi dünkü Resmi Gazete’de yayımlandı.Karara göre, boş olan 4 Emniyet Genel Müdür Yardımcılığı görevine atama yapılırken 49 ilin Emniyet Müdürü de değişti.

Kararnameye göre; Denizli İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Emniyet Genel Müdürlüğü’ne, Müdür Demir’den boşalan yere de Ağrı İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız getirildi.

Kenan Yıldız

"DENİZLİ'NİN BİR HUZUR ADASI OLMASINI SAĞLADIK"

Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi ile Emniyet Genel Müdürlüğü emrine atanan Demir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, görev değişikliğini nöbet değişimi olarak gördüğünü ifade etti.

Verilen görevi en iyi şekilde yerine getirip en iyi şekilde devretmenin önemli olduğunu vurgulayan Demir, şunları söyledi:

Mevlüt Demir

"Devletimiz nasıl ki bizi burada görevlendirmişse zamanı gelince bu nöbet bir başkasına geçecek. Bizim için önemli olan başımız dik, alnımız açık ayrılıyor olmamız, insanlarda iyi intiba bırakmamız. Denizli gerçekten çalışkan, girişimci ve güler yüzlü insanların olduğu bir şehir. Böyle güzel bir yerde görev yapma imkanı bulduğum için Allah'a hamdediyorum. Görev sürem boyunca halkla, sivil toplum kuruluşlarıyla, bürokrasiyle ve siyasetçilerle iyi ilişkiler kurduk. Emniyet teşkilatı ile halkımızı kaynaştırarak Denizli'nin bir huzur adası olmasını sağladık. Bu kentte iki kez görev yaptığım için mutluluk duyuyorum."

Demir, 17-25 Aralık'tan sonra 2014 yılının şubat ayında atandığı Denizli Emniyet Müdürlüğünden 2015'in ocak ayında Konya Emniyet Müdürlüğü'ne, 26 Ekim 2016'da ikinci kez Denizli Emniyet Müdürlüğüne atandığını hatırlatarak, "Konya'da olduğu gibi Denizli'de FETÖ ile mücadelede büyük başarılara imza attık, terör örgütlerine aman vermedik. Kentimizin huzur ve asayişini sağlamada teşkilatımızla birlikte muhteşem işler yaptık." dedi.

AYDIN’A ÇALLI MÜDÜR

Öte yandan söz konusu kararname ile Aydın Emniyet Müdürü Rahmi Baştuğ Emniyet Genel Müdürlüğü emrine atananlar listesinde yer alırken; Van Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici, Aydın’a atandı.

Mehmet Suat Ekici

Aydın Emniyet Müdürlüğü’ne atanan Ekici; 1969 yılında Denizli’nin Çal İlçesi’nde doğdu öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2019, 14:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211