Denizli Emniyet Müdürü Kenan Yıldız göreve başladı

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi ile Ağrı Emniyet Müdürü iken, Denizli Emniyet Müdürlüğü’ne atanan Kenan Yıldız, kente gelerek göreve başladı.

Denizli Emniyet Müdürü Kenan Yıldız göreve başladı

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi ile Denizli Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Ankara Merkez’e tayin edilirken; Müdür Demir’den boşalan göreve de Ağrı Emniyet Müdürü Kenan Yıldız, atanmıştı.

2 defa Denizli’ye atanan Müdür Demir, geçtiğimiz hafta kentten ayrılırken; yerine atanan Kenan Yıldız, Denizli’ye gelerek göreve başladı.

Yeni Emniyet Müdürü Yıldız’ın tören istemediği öğrenildi.

AYDIN’A ATANAN DENİZLİLİ EMNİYET MÜDÜRÜ, GÖREVE BAŞLADI

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi ile Van Emniyet Müdürü iken, Aydın Emniyet Müdürlüğü’ne atanan Mehmet Suat Ekici, Emniyet Genel Müdürlüğü emrine atanan Rahmi Baştuğ’dan görevi devraldı. Ekici, İl Emniyet Müdürlüğü önünde, İl Emniyet Müdür Yardımcıları ve şube müdürleri tarafından çiçekle karşılandı. Aydın İl Emniyet Müdürlüğü makam odasında gerçekleşen devir teslim töreninde konuşan, Emniyet Genel Müdürlüğü emrine atanan Rahmi Baştuğ, “2016 yılının Ekim ayında geldiğimiz görevi, 2019 yılının 19 Eylül’ünde çıkan kararname ile tamamladık. Yaptığımız görevde önemli olan alın açıklığı ile gelip, alın açıklığı ile gitmektir. Biz bu yönde vicdanen kalben müsterihiz. Ayrıca çıkan kararnamede değerli Emniyet Müdürümüz Suat Ekici’ye görevi teslim etmek bizim için bir onur ve şereftir. Kendisine çalışmalarında başarılar diliyorum. Bizden teslim aldığı bayrağı daha yüksek göndere çıkartacağını düşünüyorum, düşünmekten de öte inanıyorum. Tabi Aydın halkı bizi severken biz de karşılıksız değildik, biz de Aydın’ı sevdik. Aydın’a hizmet etmeye çalıştık. Çalıştığımız dönem içerisinde özellikle trafik, uyuşturucu ve terör alanlarında Aydın halkına hiçbir şey hissettirmeden Aydın’ın huzurunu asayişini temin etmeye çalıştık” dedi.

“AYDINLI HEMŞERİLERİMİZ BİZLERE DESTEK OLSUN”

Aydın Emniyet Müdürü olarak yeni görevine başlayan Mehmet Suat Ekici ise, “Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile yaklaşık 3,5 yıldan fazla hizmet ettiğim Van ilinden Aydın’a İl Emniyet Müdürü olarak atandım. Her şeyden önce bu atamanın vatanımıza, milletimize, Aydın iline ve şahsıma hayırlı olmasını diliyorum. Tabi güvenlik çok bir iştir. Güvenlik olmadan huzur olmaz, barış olmaz, ticaret olmaz, turizm olmaz. Bu güvenlik işini yerine getirmek çok ciddi bir emek ve tecrübe ister. Bu noktada teşkilatımızın en tecrübeli en deneyimli meslek büyüğümüz Rahmi Baştuğ Müdürümden, Rahmi Abi’den Aydın ilini almak gerçekten çok büyük bir sorumluluk. Ondan aldığımız bayrağı daha üstlere taşımak, zaten güvenli olan bu ilin daha huzurlu daha güvenli hale gelmesi ve bu istikrarın devam etmesi noktasında ‘gece-gündüz’ demeden çalışacağımıza Aydınlı hemşerilerimiz bizlere güvensinler, inansınlar. Vatandaşın desteğini almayan hiçbir güvenlik birimin başarılı olması mümkün değil. Bu noktada Aydınlı hemşerilerimizden bizlere destek olmalarını suçla mücadelede görmüş oldukları tespit ettikleri olumsuz durumları bizlere hemen bildirmelerini rica ediyorum. İnşallah el birliği ile bu ilin güvenliğini ve istikrarının devamı noktasında elimizden gelen çabayı sarf edeceğimizi buradan tüm Aydınlı hemşerilerime söz veriyorum” diye konuştu. Aydın İl Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici tarafından Emniyet Genel Müdürlüğü emrine atanan Rahmi Baştuğ’a çiçek takdim ederken, Baştuğ’da göreve yeni başlayan Ekici’ye çini işlemeli plaket takdim etti.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2019, 14:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER