DENİZLİ EMNİYETİ, RAMAZAN'DA KUMARA AMAN VERMEDİ

DENİZLİ EMNİYETİ, RAMAZAN'DA KUMARA AMAN VERMEDİ

Denizli Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, 25 Mayıs-25 Haziran tarihleri arasında umuma açık kahvehaneler, dernek ve dernek lokallerde kumar oyunlarının çoğalması nedeniyle operasyon başlattı.

Denizli Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, kumarbazlara göz açtırmadı. Ramazan Ayı boyunca 25 Mayıs-25 Haziran tarihleri arasında umuma açık kahvehaneler, dernek ve dernek lokallerde kumar oyunlarının çoğalması nedeniyle operasyon başlattı. Yapılan kumar uygulamalarında toplam 21 işyerine kişilere kumar oynamak için yer temin etmekten adli işlem yapılırken; 59 kişinin kumar oynadığı tespit edildi. Bu şahıslara toplam 13 bin 393 TL idari para cezası uygulandı.

21 KİŞİ KUMARDAN YAKALANDI
Kumar oynanması için yer ve imkân sağlayan toplam 21 şahıs yakalandı. Yakalanan şahıslar hakkında ilgili Polis Merkezi Amirlikleri’nde Adli İşlem yapıldı. Kumar oynamakta kullanılan oyunlar sonucu alacak verecek listelerinin tutulduğu 13 ajanda, 28 okey takımı, 345 deste oyun kâğıdı, 965 para yerine geçen pul, işyeri sahibinin alacağı payı gösterir 60 yazboz, kumar oyunlarında kullanılan bin 195 TL para ve 3 zara el konuldu.

1 ZANLININ ÜZERİNDEN UYUŞTURUCU ÇIKTI
Yapılan kontroller sırasında 15 şahsın kapalı alanda sigara içtiği tespit edilmiş ve bu şahıslara toplam bin 635 TL idari para cezası uygulandı. Ayrıca İşyerlerinde yapılan GBT sorgularında 4 kişinin aranmasının olduğu tespit edildi ve şahıslar yakalanarak ilgili birim görevlilerine teslim edildi. İşyerlerinde yapılan kontroller esnasında üzerinde uyuşturucu madde bulunduran 1 şahıs yakalandı ve gerekli işlemler için ilgili Polis Merkezi Amirliği’ne teslim edildi. 2 kişinin açıktan alkol aldığı görüldü ve işyerleri ile ilgili tutanak tutularak ilgili Polis Merkezi Amirlikleri’ne teslim edildi. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221