'DENİZLİ, EN MUHTEŞEM İLLERİMİZDEN BİRİSİDİR'

'DENİZLİ, EN MUHTEŞEM İLLERİMİZDEN BİRİSİDİR'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti. Denizli’nin tüm dinamikleri ile örnek bir şehir olduğuna dikkat çeken Genel Başkan Yardımcısı Kaya, "Denizli, Büyükşehir olduktan sonraki yapısıyla hizmet veren en muhteşem illerimizden birisidir" dedi.

AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından düzenlenen Ege Bölge Toplantısı için Denizli’ye gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ıziyaret etti. Ziyarete, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya’nın yanı sıra, AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, ilçe belediye başkanları, belediye meclis üyeleri ve beraberindekiler katıldı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, ziyarette yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın belediyecilik anlayışı ile hizmet ettiklerini kaydetti. Başkan Zolan, “Cumhurbaşkanımızın belediyecilik anlayışı, Denizlimizde inşa ediliyor. Aynı sevda noktasında gece gündüz çalışıyoruz. Sizlerin desteği bizim için çok önemli" diye konuştu.

“HAYAL OLAN PROJELERİN ALTINA İMZA ATTIK”
Denizli’nin 2014 yılında Büyükşehir statüsüne kavuştuğunu belirten Başkan Osman Zolan, şöyle konuştu: “ Vatandaşlarımız ‘Neden Büyükşehir olduk?’ demiyor, bilakis ‘İyi ki Büyükşehir olmuşuz’ diyorlar. Özellikle kırsaldan merkeze doğru tüm ilçe belediyelerimizle yapmış olduğumuz hizmetler sonucunda, 50-60 yıldır yapılamayan, hayal olarak kalmış projelerin altına birlikte imza attık.  Cumhurbaşkanımızın 'ilin merkezini değil, tüm il ayağa kalkmalıdır'hedefiyle gece gündüz çalışıyoruz."

DENİZLİ'NİN TÜRK SİYASETİNE KATKISI
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya ise, Denizli Büyükşehir Belediyesinin Türk siyasetine kattığı katma değerden bahsederek, "Ekonomi Bakanı Sayın Nihat ZeybekciBey ile birlikte buradaki bütün siyasi arkadaşlarımızın çok ciddi katkılarını görüyoruz. Denizli, Büyükşehir olduktan sonraki yapısıyla hizmet veren en muhteşem illerimizden birisidir. İl başkanımızı siyaseten desteklerinden dolayı, partili partisiz ayrımyapmadan bütün ilçe belediye başkanlarımızı, Büyükşehir Belediye Başkanımızı ve Bakanlarımızı tebrik ediyorum” diye konuştu.

"BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ GELSİNLER ÖRNEK ALSINLAR"
Denizli’nin tüm dinamikleri ile örnek bir şehir olduğuna dikkat çeken Kaya, sözlerini şöyle sürdürdü;  “Denizli bu başarısıyla birlikte, ekonomik hayatın Türkiye’deki önemli kilometre taşlarından birisidir. İhracatla ilgili, istihdamla ilgili Türkiye’de bir şey konuşulacaksa, mutlaka Denizli akla geliyor. Denizli, ekonomik hayatla ilgili bizim için dikkat etmemiz gereken yerlerden birisi" dedi. Kaya, "Denizli'nin insanları muhteşem işler ortaya koyuyorlar. Yürekten tebrik ediyoruz. Buradaki merkezi siyaset, yerel siyaset uyumu, Valimiz ile Belediye Başkanımızın uyumu ve Denizli’nin büyümesi bizlerin medarı iftiharıdır. Onun için merak ettik, bu işler nasıl yapılıyor, bütün belediye başkanlarımız gelsinler örnek alsınlar diye, Ege’deki bütün arkadaşlarımızı buraya davet ettik. Sizlere yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

CAM HOROZ HATIRASI
Ziyaretin ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve beraberindekiler ile birlikte 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı'nda bulunan cam horoz heykeli önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında yaşananların anlatıldığı fotoğraflar hakkında Başkan Osman Zolan'dan bilgi alan Genel Başkan Yardımcısı Kaya, bir süre Denizli Sancağı ve Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür Yayınları’nı inceledi.

 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER