DENİZLİ ESNAFI YEŞİLAY ELÇİSİ OLACAK

DENİZLİ ESNAFI YEŞİLAY ELÇİSİ OLACAK

Yeşilay Denizli Şubesi tarafından 26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü dolayısıyla açıklamalarda bulunan Şube Başkanı Bünyamin Yakar, yeni bir projeye start verdiklerinin müjdesini verdi.

Yeşilay Denizli Şubesi tarafından 26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü dolayısıyla Gazi İlkokulu önünde stant açıldı. Vatandaşlara broşür ve bileklik dağıtılırken, çocuklara üzerinde Yeşilay yazılı balonlar dağıtıldı. Standı ziyaret eden vatandaşlar Yeşilay Denizli Şube görevlileri tarafından uyuşturucuyla mücadele hakkında bilgilendirildi. 26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü hakkında açıklamalarda bulunan Yeşilay Denizli Şube Başkanı Bünyamin Yakar; “2017 yılında Dünya Sağlık Örgütü tarafından; Dünya Uyuşturucu Mücadele Günü olarak ilan edildi. Şuan dünyada 29 milyon 500 bin insan uyuşturucu bağımlısı olarak yaşıyor ve 250 milyon insan da en az 1 defa uyuşturucu kullanmış. Günümüzde uyuşturucu bağımlılığı olan insanların tedavi olmaları şarttır. Biz bugün tedavi olmalarına uyarıcı olarak bu standı açtık. Asıl hedef insanların uyuşturucu kullanmamasını sağlamak Denizli’de nitelikli uyuşturucu kullanma oranı yüksek. Bu konuda da halkımızla birlikte mücadele etmek istiyoruz” dedi.

 ‘YEŞİLAY ELÇİLERİ PROJESİ’
Yeni bir projeye daha start verdiklerini vurgulayan Başkan Yakar; “Biz halkımızı eğitmek için bugüne kadar bütün muhtarlara, aile birliği başkanlarına, imamlara eğitim verdik. Şimdi yeni bir projemiz var. Mahallenin berberini, terzisini, market sahiplerini, kısacası esnafımızı ‘Yeşilay Elçisi’ olarak adlandırmak istiyoruz. Tek bir şartımız var; bağımlı olmamaları. Çünkü mahallede çocuklar bakkalla, berberle sürekli iletişim içerisindedirler. Onun için mahalledeki esnafı da biz Yeşilay Elçisi olarak eğiterek bu mücadeleyi bütün halka yaymak istiyoruz” diye konuştu.

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER