Denizli Fashion Week 2019 başladı

Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği (DETGİS) tarafından organize edilen ve Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) ve Babadağlı Sanayici ve İşadamları Derneği (BASİAD) tarafından desteklenen ‘Denizli Fashion Week 2019’ (DFW) start aldı.

Denizli Fashion Week 2019’ (DFW) start aldı. Bu yıl 4’üncüsü düzenlenen ve teması ‘Denge’ olarak belirlenen organizasyon Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde başladı. Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği (DETGİS) tarafından organize edilen ve Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) ve BASİAD tarafından desteklenen ‘Denizli Fashion Week 2019’un ilk gününde farklı etkinlikler ve tasarımlar sahne aldı. Toplam 11 farklı marka ve firmanın katılımıyla başlayan organizasyona Denizlili vatandaşlar büyük ilgi gösterirken, ortaya çıkan tasarımlar adeta büyüledi.

ORGANİZASYON SÖYLEŞİ İLE BAŞLADI

Organizasyonun DFW Koordinatörlüğünü yapan Ümit Temurçin’in, ‘Ümit Temurçin ile Madalyonun Diğer Yüzü’ adlı moda söyleşisi ile başladı. Oldukça yoğun ilginin olduğu söyleşiye konuk olarak Moda Tasarımcısı Niyazi Erdoğan, Klass Magazin Kurucusu Muammer Kapucuoğlu ve İnfluencer Aşkım İrem Aktulga katıldı.

DEFİLELER GECEYE DAMGA VURDU

Söyleşilerin ardından defileler geceye damga vurdu. Saat 17:00’de BASİAD defilesi, saat 21:00’de de Özel Cihan Nacar Gala Defilesi başlayacak. Dünya’ya ihracat yapan Denizlili dev firmaların ticari koleksiyonlarının yanı sıra kreatif yanlarını sergilediği özel parçalar gün ışığına çıktı.

“İSTANBUL’U ARATMAYACAK BİR ORTAM VAR”

Organizasyonun DFW Koordinatörlüğünü yapan Ümit Temurçin, “Bu yıl 4’üncü kez gerçekleştiriliyor. DETGİS ailesinde olmaktan dolayı çok mutluyum. Bu sezon etkili karakterler ve modaya yön veren isimlerde bizim yanımızda. Açıkçası İstanbul’u aratmayacak bir ortam var. Ulusal ve uluslararası çalışmalar yapan markalar koleksiyonlarını buradaki platformda sunacak. Umuyorum ki 5’inci yıl marka seçmekte çok zorlanacağız. Biz DETGİS ailesi olarak olabildiğince bu organizasyonu duyurmaya çalışıyoruz ve hazırlık yapıyoruz. Bu sezon bizimle birlikte olmayanlar, seneye burada olacak. Tüm Denizlilileri bu projeye destek vermeye davet ediyorum” dedi.

“ARTIK ŞOV ZAMANI”

DETGİS Başkanı Mustafa Koltuksuz, “Olmaktan en mutlu olduğum yerdeyim. Çok şükür bu logonun arkasında 4’üncü kez duruyor. Çok çalışıyoruz. 4 aydır uğraşıyoruz. Artık şov zamanı… Çok güzel bir organizasyon yaptık. Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a, DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu’na desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Herkes gecesini gündüzüne kattı. 4 yıl önce hayal olarak başladık. Firmaları markalara yönlendirme amacıyla başlamıştık. Denizli’de bu ürünler yapılıyor mu? Diyeceğiniz ürünler göreceksiniz. Moda, tasarım olmadan ürün satmak mümkün değil. Amaç sadece markalaşmak değil, firmaların profesyonelleşmesi. Tasarım olduğu sürece kazanacağız” diye konuştu.

“ETKİNLİĞİ DENİZLİ’DE DEĞİL, İSTANBUL’DA GİBİ HİSSEDECEĞİZ”

Başkan Koltuksuz, “Bundan 3-4 yıl önce defile olduğunda herkes havlu, bornoz görmüştü. Bugün çok farklı koleksiyonların olduğunu göreceksiniz. Bu çalışmalar oldukça bir tık değil daha fazlası olacak. Şimdi daha fazla öteye gideceğiz. Hazır giyime doğru gideceğiz. Denizli’de hızlı adımlarla bu yolda ilerliyor. 10 firma ayrı ayrı inanılmaz ürünler çıkardı. Etkinliği Denizli’de değil İstanbul’da gibi hissedeceğiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2019, 19:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER