Denizli Gazeteciler Cemiyeti eski başkanlarından Hüsnü Okumuş hayatını kaybetti

Denizli’de 10 yıl gazetecilik yapan ve bir dönem Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı görevini yürüten Hüsnü Okumuş, geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti.

Denizli Gazeteciler Cemiyeti eski başkanlarından Hüsnü Okumuş hayatını kaybetti

Denizlili Gazeteci Hüsnü Okumuş, İzmir’de kalp krizi geçirdi. Yaşam mücadelesini kaybeden 73 yaşındaki Hüsnü Okumuş, bugün İzmir’in Karşıyaka Semti’nde defnedilecek. Denizli Gazeteciler Cemiyeti (DGC), Okumuş için taziye mesajı yayımladı. Mesajda; “Okumuş’a Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz” denildi.

“Acımız büyük”

Merhum okumuş için taziye mesajı yayımlayan DGC Başkanı Muhammet Karaçay; “Acımız büyük… Denizli’de gazeteciliğin gelişmesine katkı koyan Hürriyet Haber Ajansı Denizli Büro Şefi Hüsnü Okumuş’u kaybettik. Yıldızlar yoldaşı olsun” dedi.

DGC başkanlığı yapmıştı

1980-1990 yılları arasında gazetecilik yapan ve kentin önemli simalarından olan Gazeteci Hüsnü Okumuş, 1980’li yıllarda Hürriyet Gazetesi görevlisi olarak Denizli’ye geldi. Hürriyet Gazetesi’nin Denizli Bürosu’nu kuran Hüsnü Okumuş, kentte Yirmi Gazetesi’ni de kurdu. Okumuş tarafından kurulan Yirmi Gazetesi, ‘DEHA20’ ismiyle yayım yapmaya devam ediyor. Ardından Yeni Asır Gazetesi’nin Büro Şefliği görevini sürdüren Okumuş, 1986-1987 yıllarında DGC Başkanı olarak görev yaptı. Okumuş, 1990’lı yıllarda Denizli’den ayrılarak İzmir’e yerleşti.

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2020, 17:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211