Denizli, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü andı

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete irtihalinin 83’üncü yıl dönümünde Denizli'de Atatürk Anıtı’nda düzenlenen törenle anıldı. Tüm Türkiye'de olduğu gibi Denizli’de saat 09.05'te hayat durdu ve vatandaşlar Ata'ya saygı duruşunda bulundu.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete irtihalinin 83. yıl dönümünde tüm Türkiye’de olduğu gibi Denizli'de de törenlerle anıldı.

Denizli Valiliği önünde düzenlenen törene; Vali Ali Fuat Atik, Bağımsız Denizli Milletvekili Teoman Sancar, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 11 'inci Komando Tugay ve Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Cengiz Güven, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, CHP İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, İyi Parti İl Başkanı Raziye Akışık ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Atatürk Anıtı’na Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın çelenk sunumu gerçekleştirildi. Saat 09.05’te ise saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. Tüm Türkiye'de olduğu gibi Denizli’de saat 09.05'te hayat durdu ve vatandaşlar Ata'ya saygı duruşunda bulundu.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2021, 17:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER