Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nde bayrak değişimi

Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nde görevini 2009 yılından bu yana yürüten Ahmet İbanoğlu, görevini Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman’a devretti.

Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nde bayrak değişimi

Spor Faaliyetleri, Gençlik Merkezi, Sporcu Eğitim Merkezi, Yurt Hizmetleri gibi birçok birimi bünyesinde bulunduran Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde görev değişimi yaşandı. 2009 yılından bu yana Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü olarak görev yapan Ahmet İbanoğlu’nun yerine Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman görevlendirildi. 13 yıl aralıksız hizmet verdiği görevinin ardından duygularını paylaşan Ahmet İbanoğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün 7/24 çalışan bir kurum olduğunu, Denizli’de gençliğe ve spora hizmet etmiş olmanın gururunu yaşadığını söyledi. Denizli’nin 7’den 70’e spor kültürü yerleşmiş bir şehir olduğunu belirten İbanoğlu, özellikle son dönemde yapılan Gençlik ve Spor Bakanlığı yatırımlarıyla bu zenginliğin, katlanarak artacağına inandığını söyledi. Gençlere ve sporculara da seslenen İbanoğlu, hedefleri doğrultusunda yılmadan, yorulmadan, vazgeçmeden çalışmayı sürdürmelerini; hayallerini hedefe, hedeflerini de gerçeğe dönüştürmek için, Türkiye’nin geleceği için çok çalışmaları tavsiyesinde bulundu. Görev süresince birlikte çalıştığı valilere, milletvekillerine, büyükşehir belediye başkanlarına, kamu kurumlarının yöneticilerine, STK’lara ve Denizli’deki tüm spor camiasına teşekkür eden İbanoğlu, yeni görevi devralan Ömer İlman’a hayırlı uğurlu olmasını diledi.

“ÇITAYI DAHA YUKARI TAŞIMAK İÇİN ÜSTÜN GAYRET GÖSTERECEĞİZ”

Turizm kenti olan Muğla’dan, komşu il, sanayi kenti güzel insanların şehri Denizli’de göreve başladığını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Denizli’de gençliğe ve spora yönelik hizmetlerde çıtayı daha yukarılara taşımak için tüm ekip arkadaşlarıyla birlikte üstün gayret göstereceklerini söyledi. 1998-2002 yılları arasında görev yaptığı Denizli’de yeniden hizmet verecek olmanın mutluluğunu yaşadığını söyleyen Müdür İlman, görevi devreden İbanoğlu’na hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

ÖMER İLMAN KİMDİR?

1969 yılında Muğla ili Göktepe Köyü’nde dünyaya geldi. 1986-1990 yılları arasında yüksek öğrenimini yaptığı Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümü’nden birincilikle mezun oldu. 1993 yılında Kredi ve Yurtlar Kurumu Erzincan Yurt Müdürlüğü’nde Sosyal Çalışmacı olarak göreve başladı. Daha sonra Çanakkale ve Denizli Pamukkale Yurt Müdürlükleri’nde görev yaptı. Yüksek Öğrenimde öğrenim gören gençlerin sosyal, kültürel ve sportif yönden gelişmeleri ve geleceğe hazırlanmaları için 22 yıl mesleki çalışmalar yaptı. Yeşilay Formatör Eğitimcisi olarak “Bağımlılık ve Gençlik” konusunda ve ayrıca “Gençlerle İletişim” konularında mesleki eğitimler verdi. 2015 yılından itibaren Muğla Erkek Öğrenci Yurdu’nda Yurt Müdürü olarak görev yapan İlman, 2016 yılında kurulan Muğla Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü’ne İl Müdürü olarak atandı. 2019 yılı başında Gençlik ve Spor Bakanlığı taşra teşkilatları yapılanması sürecinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri ile KYK İl Müdürlükleri’nin tek çatı altında birleştirilmesi sonrası Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü olarak atandı. Son görev değişikliği ile Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü olarak göreve başlayan İlman evli ve 2 çocuk babası.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER