Denizli Güçbirliği Platformu'ndan Bakan Turan'a mektup

Türk Hava Yolları’nın yaz saati uygulamasıyla İstanbul'dan kalkan sabah uçağının saati 5:40'a alındı. Yapılan düzenlemenin ardından harekete geçen Denizli iş dünyası, Denizli Güçbirliği Platformu'nu oluşturarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turan'a bir mektup yazdı ve uçuş saatlerinin düzeltilmesini istedi.

Denizli Güçbirliği Platformu'ndan Bakan Turan'a mektup

Yaz saati uygulamasına geçen Türk Hava Yolları (THY), İstanbul'dan Denizli'ye yaptığı uçuşun saatini 07:00'den 05:40'a aldı.

Hem yurt dışından hem de yurt içinden çok sayıda müşteri ve misafirini ağırlayan iş dünyası ise duruma tepki gösterdi.

Denizli'de bazı sivil toplum kuruluşları uçuş saatlerinde yaşanan değişikliğin yeniden düzenlenmesi için harekete geçti.

Denizli Güçbirliği Platformu'nu oluşturan sivil toplum kuruluşlarından Denizli Sanayi Odası, Denizli Ticaret Odası ve Ticaret Borsası Başkanları, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turan'a bir mektup yazarak uçuş saatlerinin düzeltilmesini istedi.

“SEFER SAATLERİ YENİDEN DÜZENLENSİN”

Kentin duayen ihracatçılarından Denizli Organize Sanayi Bölgesi adına konuşan Derya Baltalı, misafirleri karşısında zor duruma düştüklerini hatırlattı.

abah 05:40'a alınan uçuş saatinin kimseye faydası olmadığını söyleyen Baltalı, havaalanına ulaşım ve uçuş öncesi işlemler nedeniyle çok erken saatlerde yolculuğun başladığını hatırlattı.

Uçak Denizli'ye indikten sonra ise bu kez de beklemek zorunda kalındığını söyleyen Baltalı, “Denizli gibi bir sanayi ve turizm kenti için uçuş planlamaları biraz daha dikkatli yapılmalı. Şehrin dinamikleri göz önüne alınmadan yapılan düzenlemeler faydadan çok zarar getiriyor. Biz bu sorunu her yıl yaşıyoruz. İtirazlarımıza rağmen her yıl saat uygulamasında mağdur oluyoruz. Gerek işadamları gerekse onları ziyaret eden misafir ve müşterileri için uçak yolculuğu çekilmez bir çileye dönüştürülüyor. Sabahın erken saatlerine konulan seferler nedeniyle dinlenme olanağı olmadığı gibi adeta gecenin karanlığında havaalanına ulaşma savaşı yaşatılıyor. Denizli'ye gelindiğinde ise sabah çok erken saat olması nedeniyle ne bankalar, ne kamu kurumları açık olmuyor. Burada da beklemek zorunda kalınıyor. Bizler ülkemiz ekonomisinin gelişmesi ve büyümesi için canla başla mücadele ederken işlerimizin kolaylaştırılmasını istiyoruz. Bu uygulama bize yardımcı olmuyor" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER