DENİZLİ HAFTA SONU 15 TEMMUZ DİRENİŞİ’Nİ ANACAK

Denizli’de, 15 Temmuz 2016’da gerçekleşen darbe girişiminin 2’nci yıldönümü ve 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlenecek. DRT Denizli Televizyonu, Çardak Havaalanı Kavşağı’ndan 13:00-18:00 saatlerinde canlı yayın yapacak.

DENİZLİ HAFTA SONU 15 TEMMUZ DİRENİŞİ’Nİ ANACAK

15 Temmuz 2016’da Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından başlatılan darbe girişimi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine halk tarafından geri püskürtülmüştü. Ardından Türkiye’de meydanlara toplanan halk, nöbet tutarak demokrasiye sahip çıkmıştı. Darbe girişimin en yoğun olarak hissedildiği yerlerden biri de Denizli olmuştu. Bölgenin değişik illerinden toplanan ve Çardak Havaalanı’na doğru yola çıkan askeri konvoy, ilçe girişinde durdurularak Türkiye’nin diğer illerine gidecek destek kuvvetin önünü kesmişti. Denizli, böylece Türkiye’de kilit rol oynamış, darbecilere karşı adeta zafer kazanmıştı.

DRT Denizli Televizyonu, darbecilerin durdurularak geçişine izin verilmeyen Çardak Havaalanı Kavşağı’ndan 13:30 ile 18.00 saatleri arasında naklen yayın gerçekleştirecek. ’15 Temmuz Destanı Denizli Özel’ programında DRT Denizli Televizyonu ve Denizli Gazetesi Haber Müdürü Cansu Karacık ile DRT Denizli Televizyonu Ana Haber Sunucusu İrfan Atasoy, birbirinden özel konukları ağırlarken, akşam saatlerinde Çardak Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenecek etkinlikler de naklen yayınlanacak.

Pamukkale Belediyesi tarafından bugün saat 10.00 ile 20.00 arasında 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda ‘15 Temmuz tanıtım karavanı video gösterimi, 15 Temmuz Fotoğraf Sergisi etkinlikleri düzenlenecek. Merkezefedi Belediyesi önünde ise Anadolu Ajansı ve Merkezefendi Belediyesi işbirliğinde “15 Temmuz Fotoğraf Sergisi” düzenlenecek.

Yarın; Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından gün boyunca 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda halkın duygu ve düşüncelerini ifade edebilmesi için 15 Temmuz Anı Defteri açılacak. Saat 11.00’de ise Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Asri Mezarlık’ta şehitlik ziyareti gerçekleştirilecek. Ardından da 15 Temmuz şehidi Haki Aras’ın eşi Firuze Aras’a ziyaret gerçekleştirilecek.

Yarın saat 13.15’te yapılacak bir diğer etkinlik ise Delikliçınar Yeni Camii’nde yapılacak. Denizli Müftülüğü, Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından öğle namazı öncesinde şehitler için Mevlid-i Şerif okutulacak. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından 19.00-21.00 saatleri arasında Polisevi’nde 15 Temmuz şehidi yakını ile gazilere yemek verilecek. Milli Eğitim İl Müdürlüğü tarafından Forum Çamlık’ta 15 Temmuz Destanı konulu resim sergisi yapılacak.

Denizli, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün yıldönümünde Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı etkinliklerle tarihi günü anacak. Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin çeşitli ikramlarda bulunacağı program 15 Temmuz 2018 Pazar günü 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda gerçekleştirilecek. Pazar günü saat 20:30’da başlayacak program kapsamında Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı tarafından Türk Tasavvuf Musikisi Konseri, mehteran gösterisi, kahramanlık türküleri ve ağıtlar okunacak.

Protokol konuşmaları ve Kuran-ı Kerim dinletilerinin yapılacağı program kapsamında 15 Temmuz 2016’da olduğu gibi saatler 00:13’ü gösterdiğinde camilerden salalar okunacak. Ayrıca 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı'nda 15 Temmuz darbe girişimi gecesi çekilmiş fotoğraflardan oluşan sergi de görülebilecek.

UMUT AYANA

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2018, 19:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER