“Denizli halkını Denizli Kent Sempozyumu’na bekliyoruz”

Denizli Gazeteciler Cemiyeti (DGC)’nde basın açıklamasında bulunan Türkiye Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Denizli İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Mehmet Sarıca, “1-2 Mart 2019 tarihlerinde Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Konferans Salonu’nda gerçekleştireceğimiz ‘Denizli Kent Sempozyumu’na herkesi bekliyoruz” dedi.

“Denizli halkını Denizli Kent Sempozyumu’na bekliyoruz”

Türkiye Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Denizli İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Mehmet Sarıca, Denizli Gazeteciler Cemiyeti (DGC) İlyas Haytan Toplantı Salonu’nda basın toplantısı düzenledi. Başkan Sarıca; toplantıda, TMMOB Denizli İl Koordinasyon Kurulu’nun yürütücülüğünü üstlendiği ve 1-2 Mart 2019 tarihlerinde Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek ‘Denizli Kent Sempozyumu’na tüm Denizli halkını davet etti. 2 gün sürecek sempozyumda; ‘sürdürülebilir kentler, kente güncel yaklaşımlar, büyükşehir olmanın etkileri ve ulaşım, kent ve çevre sorunları, kent ve peyzaj’ başlıkları altında 17 bildiri sunulacak, geleceğin Denizlisinde bu politikaların ne şekilde gerçekçi bir zeminde buluşturulabileceğine dair yöntem ve araçlar ortaya konulacak. 2’nci gün ise Büyükşehir ve Merkez ilçe belediye başkan adaylarının katılımıyla ‘Kentine Sahip Çık’ başlıklı forum düzenlenecek.

“KENTLERİN YAŞANABİLİR NİTELİKLERE KAVUŞMASINI HEDEFLEMEKTEYİZ”

Sempozyum hakkında bilgiler veren Başkan Sarıca; “Bizler, toplumsal gelişme ve çağdaş yaşamın gerektirdiği kentsel yaşam kalitesine ulaşılabilmesi için sorumluluğumuz gereği, mevcut politika ve uygulamalardan farklı bakış açıları sunmayı ve kentlerin yaşanabilir niteliklere kavuşmasını hedeflemekteyiz. Bu hedef doğrultusunda düzenlenecek Denizli Kent Sempozyumu, doğrudan mesleki uygulama alanımıza giren kent sorunlarına ilişkin olarak yerel yönetimler, planlama, kentleşme, kamu kaynaklarının dağılımı, yapı denetimi, risk-afetler, çevre, altyapı, enerji, kentsel koruma, kentsel dönüşüm, kent demokrasisi temalarında söz, yetki ve karar alma süreçlerini demokratikleştiren bir kent yaşamının örgütlenebilmesi yolunda önemli bir adım olacaktır” dedi.

PINAR ÇANKAYA-ALPER PARLAK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221