“Denizli, Heimtextil 2020’nin parlayan yıldızı”

Heimtextil Fuarı’ndaki Denizlili ihracatçı iş adamları ile bir araya gelen Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan; “Denizli, Heimtextil 2020’nin parlayan yıldızı oldu” dedi.

“Denizli, Heimtextil 2020’nin parlayan yıldızı”

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan; DTO Meclis Başkanı Salih Sarıkaya, DTO Başkan Yardımcısı Hasan Aracı, AK Parti Grup Başkan Vekili ve Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan ile AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin ve Denizli Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Ahmet Taş ile birlikte, Denizli’den Frankfurt’taki Heimtextil 2020 Fuarı’na katılan firmaların stantlarına kadar uğrayıp yetkililerini ziyaret etti. Fuarı değerlendiren Başkan Erdoğan, Denizli’nin ağırlıklı olarak Avrupa Birliği ülkelerine ihracat yaptığını anımsattı. Başkan Erdoğan; “Heimtextil Fuarı, uluslararası markalaşmış, önemli bir organizasyon. Ayrıca, Avrupa Birliği ülkeleri ile özellikle de Almanya, ihracatımızın kalbi durumunda. Onun için, Denizli olarak, hem stant anlamında hem de katılım anlamında her geçen gün bir önceki yıla göre buradaki varlığımızı arttırıyoruz. Bizler de Denizli heyeti olarak, ihracatçımızın yanında olmak, istişare etmek, güç vermek ve motive etmek için her yıl bu fuara geliyoruz. Denizli, Heimtextil 2020’nin parlayan yıldızı oldu. En çok devlet destekli fuar organizasyonu yapan bir kurum olarak Denizli Ticaret Odası, yine bir ilke imza attı ve bu sene 90 kişilik kalabalık bir heyetle Frankfurt’a geldi. Denizlimizden Almanya’ya gelen üyelerimiz, buradaki iş alemi mensupları ve MÜSİAD Hessen Şubesi üyesi iş insanları ile görüşmelerde bulunacak. Bizim asli amacımız, Denizli ve ülke ihracatımız ile istihdamımızı arttırmak. Denizli'yi vizyon şehir yapmak. Denizli'nin var olan gücünü daha da çoğaltmak. Dilerim, iş dünyamız için başarılı bir fuar, bereketli bir yıl olur.” dedi.

“2020, DENİZLİ YILI OLACAK”

“2020, Denizli yılıdır” hatırlatmasında da bulunan Başkan Erdoğan, şunları söyledi: “Denizlimizin en büyük sivil toplum kuruluşu olarak, Denizli yılı ilan ettiğimiz 2020’de de sanayicimizin ve Denizlimizin yanında olacağız. ‘Gece-gündüz’ demeden çalışacak, performansımızı daha da artıracağız. Bu yıl her ayın 20'sinde farklı organizasyonlar ve tanıtımlar gerçekleştireceğiz. Denizlimizde, turizmi ve ihracatımızı arttırma noktasında eğitimlerimiz olacak. Özellikle üyelerimizin bu konulara dikkatini çekecek ve işlerine katkı sağlayabilecek faaliyetler ortaya koyacağız. 2020’nin, 2019'dan daha güçlü ve daha katma değerli bir yıl olması için ekibimizle uzun bir süredir hazırlanıyoruz. Denizli Ticaret Odası olarak hep ilkleri yapıyoruz. Bu da bir ilk olacak. Sayın Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, Milletvekillerimiz ve Önceki Dönem Bakanlarımızla birlikte, 2020'nin daha faydalı bir yıl olması ve Denizlimizin daha güçlü ve önemli hale gelmesi için kolları sıvadık. Ülke sınırlarını da aşıp Denizlimizin her geçen gün ününü daha da artırıp konumunu yükselteceğiz. Facebook'u getiriyoruz. Yerini ayarladık; artık Denizli’de bir teknoloji üssü olacak. İnovatif ürünlerin çoğaldığı bir tekstil üretimine geçme noktasında da yüzde 100’ü Avrupa Birliği destekli, 5 milyon Euroluk hibe alan Denizli’de Teknik Tekstile Dönüşüm Projemizi gerçekleştiriyoruz. Şu an makina ihalesine hazırlanıyoruz.”

“BAŞARIMIZIN MİMARI, EL BİRLİĞİYLE HAREKET ETMEKTİR”

Öte yandan, yaptıkları tüm güzel işlerin hepsinin arkasında öncelikle birliktelik ve dayanışma sonra da bir ekip ruhu ve takım çalışması yattığına dikkat çeken Başkan Erdoğan, “Bu arada, Denizli Ticaret Odası kafilemizi Almanya'da bir an olsun yalnız bırakmayan, Heimtextil 2020'deki üyelerimiz ile firmalarımıza her türlü desteği vererek işimizi kolaylaştırıp bizlere önemli bir katkı sağlayan Frankfurt Başkonsolosumuz Sayın Burak Karartı ile Ticaret Bakanlığımızdan Frankfurt Ticaret Ataşemiz Sayın Tansu Günendi'ye, ülkemiz ve Denizli sanayisi adına teşekkür ederim. Ayrıca, özellikle MÜSİAD Hessen Şubesi Başkanı Muhsin Kıdık ile yönetimine de sıcak ilgilerinden, dostluklarından ve desteklerinden dolayı, Denizli iş dünyamız adına teşekkür eder, çalışmalarında kolaylıklar ve başarılar dilerim” dedi.

“DENİZLİ’NİN BİRLİKTELİĞİ, BURAYA DA YANSIDI”

Denizli’nin birlik ve beraberliğinin önemine işaret eden AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, “Öncelikle, Denizli Ticaret Odamızın çalışkan Başkanı Uğur Erdoğan ile yönetimini, buradaki gibi yıl boyunca sürdürdükleri başarılı faaliyetlerinden dolayı kutluyorum. Denizli Ticaret Odası’nın oluşturduğu heyetimizle birlikte, bizler de fuardaki Denizlili firmaları ziyaret ettik. Şehrimizden 71 firmamız var; hepsinin de temsilcilerinin yüzü gülüyor. Bu büyük organizasyon, bu yıl tekstil ihracatımızın artmasına önemli bir katkı sağlayacaktır. Almanya, Avrupa’da ticaretin merkezi; Heimtextil de tekstilcilerimiz için çok önemli bir fuar. Ama artık Türkiye’nin merkez olması gerekir. İstanbul Havalimanı çevresinde büyük bir fuar alanı oluşturulmalı; böylelikle dünyanın 7 kıtasından ülkemize geleceklerdir. Biz bu konuda gücümüz ve imkânımız ölçüsünde çalışmalar yapıyoruz” şeklinde konuştu. 2020’nin Denizli’nin atağa geçtiği bir yıl olacağını belirten Milletvekili Tin, tüm kamu ve sivil toplum kuruluşlarıyla, yıla özel etkinlikler yapacaklarını da sözlerine ekledi.

“DENİZLİLİ ÜRETİCİLERİMİZ, HEİMTEKSTİL’DE YİNE DESTAN YAZDI”

Denizli’nin üretim ve markalaşma sürecini iyi yönetmesiyle, dünya ile rekabet edebilir hale geldiğini söyleyen AK Parti Grup Başkan Vekili ve Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan, fuardaki Denizlili stantları ziyaret ederken çok yoğun olduklarını gözlemlediklerini de dile getirdi. Milletvekili Özkan, “Firmalarımızın, bir taraftan bizi ağırlarken diğer taraftan da müşterileriyle ilgilendiklerini gördük ve mutluluk duyduk. Denizlili sanayicilerimiz ve üreticilerimiz, katma değeri yüksek ürünleriyle ihracatımızı arttırmaktadırlar. Albenisi, modelinden ambalajına kadar tasarımı, göz kamaştıran stantları ve ürünlerinin kalitesiyle, Denizlili üreticilerimiz Heimtekstil’de yine destan yazdı. Denizlimiz ve ülkemiz, inovasyonda, Ar-Ge’de ve yüksek katma değerli ürünlerde, iddialı bir hale geldi. Dünya ile rekabet ediyoruz. Bu sayede, çok yakında ülkemizi tüm dünyada parlayan bir yıldız hale getireceğimizden en ufak kuşkumuz yok. Çabalarından dolayı, gerek ihracatçılarımızı gerekse Denizli Ticaret Odamızın çok değerli Başkanı Uğur Erdoğan ile yönetimine teşekkür ediyor, oldukça başarılı bu güzel organizasyon için kutluyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER