Denizli heyeti, Akşehir Belediyesi’nin projesini inceledi

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nden Konya’ya giden heyet, Akşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Engelsiz Yaşam Merkezi’ hakkında bilgiler alarak, yerinde inceleme yaptı.

Denizli heyeti, Akşehir Belediyesi’nin projesini inceledi

Denizli Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Ali Değirmenci, Genel Sekreter Yardımcısı Serhat Akbulut, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Hüdaverdi Otaklı ve beraberindekilerden oluşan heyet, Akşehir’e gitti ve Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya ile görüştü. Akşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Engelsiz Yaşam Merkezi’ hakkında bilgi alan heyet, Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak benzer bir proje yapmayı düşündüklerini, bu nedenle Akşehir’e gelerek Akşehir Belediyesi’nin projesini yerinde incelemek istediklerini belirttiler.

“ÇOK GÜZEL BİR TESİS OLDU"

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, engelli bireyler için birçok çalışma yaptıklarını, ‘Engelsiz Yaşam Merkezi’nin de bu çalışmalardan birisi olduğunu kaydederek, “Engelsiz Yaşam Merkezi engelli kardeşlerimizin rahatlıkla yararlandığı, her türlü sosyal, kültürel ve sportif faaliyetleri yapabilecekleri çok güzel bir tesis oldu. Merkezimizde engelli kardeşlerimiz için çeşitli kurslar ve aktiviteler gerçekleştirerek onların toplumda daha iyi konuma gelebilmesi ve daha fazla sosyal yaşantıya katılabilmesine de olanak sağlamış oluyoruz” dedi. Heyet, belediye ziyaretinin ardından Akşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yahya Yıldız ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel eşliğinde ‘Engelsiz Yaşam Merkezi’ne geçerek burada incelemelerde bulundu. Heyet daha sonra Akşehir’in çeşitli tarihi mekanlarını gezerek ilçeden ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2021, 10:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER