“DENİZLİ HUZUR KENTİDİR”

Denizli’deki basın kuruluşlarıyla bir araya gelmeye çalışan Denizli İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, ilk olarak DRT Denizli ve Denizli Gazetesi ailesiyle buluştu. Keyifli bir sohbetin ardından açıklamalarda bulunan Müdür Demir; “Denizli huzur kentidir. 2 bin 500 arkadaşımızla birlikte gece gündüz demeden şehrin huzurunu sağlamak için çalışıyoruz” dedi.

“DENİZLİ HUZUR KENTİDİR”

Denizli İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Denizli’deki basın kuruluşlarıyla buluşuyor. Müdür Demir, ilk olarak, DRT Denizli ve Denizli Gazetesi ailesiyle bir araya geldi. Denizli Polis Evi’nde düzenlenen buluşmaya; DRT Denizli Haber Müdürü Cansu Karacık, Reklam Müdürü Arif Zor, Program Müdürü Tolga Alp Düzgören, Muhabir Gürkan Gök, İbrahim Alayont ve Pınar Çankaya ile Kameraman Doğan Akşit ve Alper Parlak katıldı.  Buluşmada Müdür Demir ile keyifli bir sohbet gerçekleştirildi. Müdür Demir, emniyetin çalışmaları hakkında bilgiler verdi ve basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Sohbetin ardından emniyetteki çalışmaları aktaran Müdür Demir, “Basındaki arkadaşlardan uzun süredir bir araya gelmek için bir talep vardı. Boşluğu anca bulabildik. Denizli huzur kentidir. Burada da bize düşen görev şehrin huzurunu, sokaklardaki hakimiyeti sağlamak.  2 bin 500 tane arkadaşımızla birlikte gece gündüz demeden görev başındayız. Arkadaşlarımı kutluyor ve tebrik ediyorum” dedi.

“İHBAR NOKTASINA ULAŞMADA HEDEF: 5 DAKİKA”
155’e yapılan çağrılarda ortalama ulaşma süresinin ilk başlarda 16 dakika iken önce bunu 12 dakikaya ardından 10, son olarak da 8 dakikaya düşürdüğünü ifade eden Müdür Demir, sözlerine şu şekilde devam etti: “Hedefimiz bu süreyi 5 dakikaya düşürmek. Yıllık bakıldığı zaman ortalama 21-22 bin ilave araç taşıt giriyor şehre. Yolların durumları ortada. Bu ortamda daha hızlı müdahale etmek biraz zaman alabiliyor. Diğer gelişmiş Avrupa Birliği Üyesi ülkelerin ortalamalarına bakıldığı zaman da Denizli şu an 7-8 dakikalık bir ortalamayla çok iyi bir konumda. Hedefimiz durağanlık değil daha dinamik başarıyı yakalamak.”

“DENİZLİ, UYUŞTURUCUYLA MÜCADELEDE 6’NCI SIRADA”
Uyuşturucuyla mücadele konusuna da değinen ve Denizli’nin bu noktadaki başarısını aktaran Müdür Demir, “Denizli, kişi başına düşen gayrisafi milli hasılanın yüksek olduğu illerden bir tanesi. Denizli, uyuşturucuyla mücadelede 81 ile bakıldığı zaman 6’ncı, 7’nci sıralarda. Uyuşturucuyla mücadelede çok yetkin ve kalifiye niteliği yüksek bir ekibimiz var. Diğer kurum, kuruluşlarla jandarmamızla, Milli Eğitim Müdürlüğümüzle, belediyelerle çok güzel bir iş birliğimiz var. Özellikle okullar açılmadan önce tüm planlarımızı yaptık. Daha analitik daha kapsamlı bir çalışma yürütüyoruz. Bazen Merkez’den taşraya, bazen taşradan Merkez’e doğru etkili bir mücadele planlamış durumdayız” diye konuştu.

 “BUGÜNÜMÜZ DÜNDEN, YARINIMIZ DA BUGÜNDEN DAHA HUZURLU OLSUN”
Denizli’de hırsızlık oranlarında yüzde 51’lik bir azalmanın olduğunu belirten Müdür Demir, sözlerinin devamında; “Denizli’de son 2 yıl göz önüne alındığında hırsızlık oranlarında yüzde 51’lik bir azalmanın olduğunu görmekteyiz. Ülke genelinde veya Dünya üzerinde yüzde 10 civarında ilave bir artış bekleniyor. Biz bunu tersine çevirdik. Belediyelerin kent güvenlik yönetim sistemine vermiş olduğu alt yapı hizmetleri var. Ayrıca Genel Müdürlüğümüzün ve Bakanlığımızın vermiş olduğu, özellikle savunma sanayiden gelen ilave desteklerle yapılan çalışmalar var. Onlarla beraber hepsine bakıldığı zaman sadece hırsızlıkta değil de suçlularla mücadelede de çok etkin bir durumdayız. Bizim buradaki bakışımız şu; olaylar olduktan sonra peşinden koşan değil de olmadan önleme tedbirleri alan olmak. Sloganımız şu; ‘Bugünümüz dünden, yarınımız da bugünden daha huzurlu olsun.’ İnşallah Denizlimiz de bundan sonra kalitesini arttırarak devam ettirecektir” ifadelerini kullandı.

“SİZ GAYRET EDİNCE ALTTAKİLER DE SİZE GÖRE ŞEKİLLENİYOR”
Denetlemeler noktasında farklı bir metod uygulayan Müdür Demir, gece 01:00 ile 03:00 arası denetlemeler yapmasının sebebini şu sözlerle açıkladı: “Bizim meslek 2 kelimeyi hiç sevmez. Biri atalet biri de rehavet. Biz bu ikisini yenmenin alt formüllerini oluşturmaya çalışıyoruz. Zaman zaman gece olsun, gündüz olsun; bazen araçlarla, bazen yaya sürekli alanda olmaya çalışıyoruz. Siz gayret edince, çalışınca doğal olarak alttakiler de size göre şekilleniyor. Erken saatte bir ilçede, bir başka hizmet biriminde oluyoruz. Bu da arkadaşları atalet ve rehavetten kurtarıp, sürekli göreve hazır halde bulunmalarını sağlıyor. Amacımız ekiplerimizin bu şehre, bu millete samimiyetle göreve hazır bulunmalarını sağlamak.”

PINAR ÇANKAYA-DOĞAN AKŞİT 

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2018, 17:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER