'DENİZLİ İHRACAT REKORLARINI KIRMAYA DEVAM EDECEK'

'DENİZLİ İHRACAT REKORLARINI KIRMAYA DEVAM EDECEK'
DENİB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Memişoğlu, “. Hem ülkemiz hem ilimiz ihracatında kırılan rekorların 2018 yılı genelinde devam edeceği ve yılsonu itibariyle hedeflerimize ulaşacağımız kanaatindeyim.” Dedi.

 
DENİB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Memişoğlu, Nisan ayı ihracat rakamlarını açıkladı. DENİB Başkanı Memişoğlu yaptığı yazılı açıklamada, “Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından nisan ayı ihracat rakamları açıklandı. İhracatta hem bahar bereketinin hem de rekorların devam ettiğine şahit oluyoruz. Ülkemiz ihracatı, nisan ayında geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 15 artarak 13 milyar 549 milyon USD olarak gerçekleşti. Yılın ilk çeyreğinde olduğu gibi, nisan ayında da ihracat rekorunun kırıldığını görüyoruz. Ocak-Nisan döneminde ise yüzde 10,4 artarak 54,7 milyar USD’ye ulaşan ülkemiz ihracatı, son yedi aydır olduğu gibi çift haneli yükselmeye devam ediyor.” Dedi.
Başkan Memişoğlu, açıklamasında şu görüşlere yerverdi:“DENİB ve Denizli ihracatlarındaki çift haneli artışlar da son derece dikkat çekici. TİM tarafından açıklanan Denizli ihracatı nisan ayında tam yüzde 25 oranında arttı ve 283 milyon USD olarak gerçekleşti. Yılın ilk dört ayını geride bıraktığımızda ise, Denizli ihracatının artış oranının yüzde 21 olduğunu ve ilimiz ihracatının 1 milyar 117 milyon USD’yi geride bıraktığını görüyoruz. DENİB üyelerince gerçekleştirilen ihracatta yakalanan artış oranları da son derece sevindirici. Nisan ayında yüzde 10,3 artan DENİB ihracatı 208 milyon USD’ye ulaştı. Ocak-Nisan döneminde ise DENİB ihracatı yüzde 10,4 yükselişle 844 milyon USD seviyesinde gerçekleşti. 2016 yılının kasım ayından beri aralıksız artan ülkemiz ve ilimiz ihracatı, yılın geri kalanı için de önemli ipuçları veriyor. Hem ülkemiz hem ilimiz ihracatında kırılan rekorların 2018 yılı genelinde devam edeceği ve yılsonu itibariyle hedeflerimize ulaşacağımız kanaatindeyim.”
Saygılarımla,
 
Hilmi Aykut 
 
Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner187

banner186