DENİZLİ İİMEK 2018 YILI ÜÇÜNCÜ OLAĞAN TOPLANTISI YAPILDI

Denizli İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu (İİMEK) 2018 Yılı üçüncü olağan toplantısı, Denizli Valisi Hasan Karahan’ın başkanlığında gerçekleştirildi.

Denizli’nin işgücü, istihdam ve mesleki eğitim ihtiyacını tespit etmek, mesleki ve teknik eğitim okul ve kurumları ile işletmelerde yapılacak mesleki eğitim ve istihdam konularında etkinlik ve verimliliği artırmak amacıyla düzenlenen İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu (İİMEK) 2018 Yılı 3. Olağan toplantısı yapıldı. Denizli Valiliği Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya; Vali Hasan Karahan, Pamukkale Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Handan Kumaş, Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz,  Denizli İŞKUR İl Müdürü Fatih Işık, Kurul üyesi kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve sivil toplum örgütleri temsilcileri katıldı.

OĞUZ’UN İKİ TEKLİFİ KABUL GÖRDÜ
Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Acıpayam Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde; Hasta ve Yaşlı Hizmetleri alanı ile bu alana ait Hasta Bakımı ve Yaşlı Bakımı dalının açılması, Merkezefendi İlçesi Gültepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde; Anadolu Meslek Programı türünde ‘Adalet’ alanı açılması teklifinde bulundu. Teklif kurul üyelerince kabul edildi.

İŞKUR İL MÜDÜRÜ IŞIK, ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİLER AKTARDI
Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Fatih Işık, Aktif İşgücü Hizmetleri kapsamında olan kurs ve programların denetimiyle ilgili Denetim Kurulu tarafından oluşturulan rapor hakkında kurul üyelerine bilgi verdi. Işık, ‘Engelli ve Eski Hükümlü Çalıştırmayan İşverenlerden Tahsil Edilen İdari Para Cezalarını Kullanmaya Yetkili Komisyona Dair Yönetmelik’ kapsamında Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne İntikal eden engelli ve eski hükümlü hibe projeleri hakkında kurul üyelerine bilgi verdi. Ardından projeler kurul üyelerince değerlendirildi. Kurul üyelerince uygun bulunan ve uygun bulunmayan projelerin, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü’ne gönderilmesi kararlaştırıldı.

Tekliflerinin görüşülmesi ile devam eden toplantı, Kurul Üyelerinin görüş ve önerilerinin ardından sona erdi.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2018, 13:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER