DENİZLİ İL MÜFTÜLÜĞÜNDE İHTİDA MERASİMİ

DENİZLİ İL MÜFTÜLÜĞÜNDE İHTİDA MERASİMİ

Denizli İl Müftülüğüne müracaat eden Ukrayna vatandaşı Yuliiya Zarudnia, Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu. Denizli Müftülüğünde düzenlenen İhtida Merasiminde Hıristiyanlıktan İslam dinine geçen Yuliiya, ‘Zehra’ ismini alarak Müslüman oldu. Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan ve duygulu anların yaşandığı merasimde, müftü Yardımcısı  Hasan Hüseyin Ortanca, Yuliiya Zarudnia’ya İslam dini ve Müslümanlık hakkında aydınlatıcı açıklamalar yaptıktan sonra ihtida merasimine geçildi.. İhtida Merasiminde , İl Müftü Yardımcısı Talat Özmet, İl Müftülüğü Din Hizmetleri Şube Müdürü Ömer Karakaya, Yuliiya Zarudnia’nın nişanlısı Burak Güzeldere ile ailesi şahitlik yaptı.

Müslüman olmak için İslamiyet’i araştırdığını ifade eden Yuliiya Zarudnia, kendi arzusuyla Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman olmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşadığını belirterek, “Allah’ın bir olduğuna inanıyordum. Müslüman olunca kendimi daha huzurlu ve mutlu hissediyorum.” şeklinde konuştu.

İl Müftü Yardımcısı Hasan Hüseyin Ortanca da ihtida merasiminde “Allah katında tek din İslam’dır. Araştırmaları sonucunda Müslüman olan Zehra kardeşimizi tebrik ediyorum. Kardeşimizin güzel dinimizi daha çok seveceğinden eminim. Rabbim yeni hayatında rızasına uygun bir hayat sürdürmeyi nasip etsin” dedi.

Müslüman olan Yuliiya Zarudnia’ya İl Müftü Yardımcısı Hasan Hüseyin  Ortanca, tarafından ihtida belgesinin yanı sıra, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın hazırladığı Kur’an-ı Kerim’in Rusça meali hediye edildi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221