Denizli İl Müftüsü Mehmet Aşık; “Üç Aylar günahlardan temizlenip uzaklaşma günleridir”

Üç aylar ve Regaip Kandili dolayısıyla mesaj yayımlayan Denizli İl Müftüsü Mehmet Aşık; “Recep, Şaban ve Ramazan ayları, gecesiyle gündüzüyle, Müslümanlar için nefis muhasebesi, farzlara daha fazla özen gösterme, nafileleri çoğaltma, hata ve günahlardan temizlenip uzaklaşma günleridir” dedi.

Denizli İl Müftüsü Mehmet Aşık; “Üç Aylar günahlardan temizlenip uzaklaşma günleridir”

Denizli İl Müftüsü Mehmet Aşık, üç aylar ve Regaip Kandili nedeniyle mesaj yayımladı. Müftü Aşık, mesajında; “Mü’minler olarak ilahi rahmet ve mağfiret mevsimi mübarek üç aylara kavuşmanın heyecanı içerisindeyiz. Üç ayların başladığını bize hissettiren Regaip Kandili’ne bir kez daha ulaşmanın huzur ve bahtiyarlığını yaşıyoruz. Kirlenen gönüllerimizin ibadet, tövbe ve tefekkürle arınacağı müstesna bir zaman dilimine giriyoruz. Şaban ve Ramazan ayları, gecesiyle gündüzüyle, Müslümanlar için nefis muhasebesi, farzlara daha fazla özen gösterme, nafileleri çoğaltma, hata ve günahlardan temizlenip uzaklaşma günleridir. Bu mübarek aylar Regaip, Miraç, Berat ve Kadir gecelerini içinde barındırır.

İlahi lütuf ve ikramların biz müminlere sair zamanlardan kat kat fazla bahşedildiği bu mübarek günler ve geceleri Rabbimize daha fazla yakınlaşmak, kulluğumuzu, takvamızı, ihlâs ve samimiyetimizi artırmak için önemli fırsatlar olarak değerlendirelim. Aziz milletimizin ve tüm İslam aleminin mübarek üç aylarını ve Regaip Kandilleri’ni tebrik ediyorum. Rahmet, mağfiret ve bereket ikliminin ülkemizi ve tüm insanlığı kuşatmasını, hidayet, barış ve huzura vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” diye konuştu.

PINAR ÇANKAYA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211