DENİZLİ İLE ALMANYA ARASINDAKİ TİCARETİ GELİŞTİRMEK İÇİN TOPLANDILAR

Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) Genel Sekreteri Okan Özoğlu, Denizli Ticaret Odası'nı (DTO) ziyaret etti. DTO'nun da üyesi bulunduğu TATSO'nun yapısı ve çalışmaları ile iki ülke ve kurumların üyeleri arasında yapılabilecek iş birlikleri hakkında bilgi verdi.

DENİZLİ İLE ALMANYA ARASINDAKİ TİCARETİ GELİŞTİRMEK İÇİN TOPLANDILAR

Denizli Ticaret Odası'nı (DTO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları; Hasan Aracı ile Melek Sözkesen, kurumları ve iki ülke ile iş adamları arasındaki olası iş birlikleri hakkında bilgi vermek üzere DTO'yu ziyaret eden Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) Genel Sekreteri Okan Özoğlu'nu ağırladı. DTO Yönetim Kurulu ve üyelerinden oluşan bir heyet, bilgi alışverişinde bulunduğu konuklarına, merak ettiklerini sorma imkanı da yakaladı.

“BÖYLE BİR İMKÂN EN İYİ ŞEKİLDE DEĞERLENDİRİLMELİ”

TATSO Genel Sekreteri Okan Özoğlu, geçen ay Berlin'de Türkiye'den Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve TOBB'a bağlı odaların başkanlarının da yer aldığı 100 kişilik bir heyetin katılımıyla 13'üncü olağan genel kurulunu gerçekleştiren odalarının, iki ülkedeki Türk iş adamları arasında köprü vazifesi gördüğüne dikkat çekti. Özoğlu, “Böyle bir imkânı, her iki tarafta en iyi şekilde değerlendirmeli ve daha da güçlendirmeli” çağrısında bulundu.

“HER TÜRLÜ İŞ BİRLİĞİNE AÇIĞIZ”

DTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Aracı ise, Başkan Özoğlu'nu şehirlerinde ve kurumlarında ağırlamaktan büyük keyif duyduklarını ifade etti. Denizli ihracatında önemli bir yer tutan Almanya ile ilişkileri daha da iyileştirmek adına çaba harcadıklarını belirten Aracı, çok daha iyisinin yapılabilmesi için de her türlü iş birliğine açık olduklarını ifade etti.

MERAK ETTİKLERİNİ SORDULAR

Toplantının sonunda DTO Yönetim Kurulu ve Meclis üyeleri ile ilgililerden oluşan katılımcılar, Özoğlu'na TATSO ve Almanya'ya yönelik girişimleriyle ilgili merak ettiklerini sorma fırsatı da buldu.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2018, 11:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER