'DENİZLİ İLE GURUR DUYUYORUZ'

'DENİZLİ İLE GURUR DUYUYORUZ'

AK Parti Denizli İl Binası’nda partililerle bir araya gelen Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan Denizli’ye övgüler yağdırarak; “Tarımı, sanayisi ve köklü geçmişiyle Denizli, Türkiye’nin öncü illerinden biri. Denizli ile gurur duyuyoruz” dedi.

11’inci Kalkınma Planı Ege Bölgesi İstişare Toplantısı’na katılmak amacıyla Denizli’ye gelen Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, toplantının ardından AK Parti Denizli İl Binası’nda partililerle buluştu. Bakan Elvan’ı; AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Nurcan Dalbudak, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin,  AK Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Ekrem Başer, AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel ve partililer karşıladı.  Ziyaretin konuşma yapan AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; “Kalkınma Bakanımız Lütfi Elvan’a ilimize gösterdikleri ilgiden dolayı çok teşekkür ediyorum. Bakanımız hem ilimizin projelerini hem de sorunlarını yakından takip ediyor” dedi.

“AK PARTİ MEDENİYET HAREKETİDİR”
 “Biz gücümüzü milletten alıyoruz” diye söze başlayan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan; “Milletimizin güçlü desteğiyle önümüze döşenen mayınlı yolları geçiyor ve bütün zorlukları aşıyoruz. Türkiye’yi güçlü bir konuma getirdik. AK Parti, çok partili sistemdeki partilerden bir tanesi. Ancak bizim partimiz bunun çok daha fazlası. Çünkü AK Parti medeniyet hareketidir. Bu parti bir kalkınma ve gelişme hareketidir. Bu parti hizmet hareketidir. Biz milletin hizmetkarı olmak için yola çıktık. Biz milli iradeyi ülkemizde tam anlamıyla tesis etmek için yola çıktık. Hem milli iradenin tesis edilmesinde hem de halkın hizmetkarı olunması noktasında partimiz çok önemli görevler üstlendi. Devletle milletin bütünleşmesini sağladı” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE DÜNYADA KÜRESEL BİR GÜÇ OLUYOR”
Türkiye’nin dünyada küresel bir güç haline geldiğini vurgulayan Bakan Elvan; “‘Dünya bize nasıl yol gösterir’ demedik. Bizim doğrularımız ne ise teker teker onları gerçekleştirdik. Kendi kararını kendi veren bir parti ve millet söz konusu. Türkiye dünyada küresel bir güç oluyor.  Dünyanın en hızlı büyüyen ülkeleri arasında yer alıyoruz. Hem terörle mücadele veriyoruz hem de ekonomimizi büyüttükçe büyütüyoruz. 2017 yılının üçüncü çeyreğinde Türkiye yüzde 11,1’lik büyüme performansıyla dünyanın o çeyrekte en hızlı büyüyen ülkesi konumuna geldi. 2017 yılına baktığımızda da yüzde 7,5’lik bir büyüme performansı bekliyoruz. Çin ve Hindistan’la birlikte dünyanın en hızlı büyüyen ülkelerinden bir tanesiyiz. Biz milletimizle bir olarak bunu başarıyoruz. Milletimizin önceliği, derdi, hükümetimizin önceliği ve derdi. Milletimizin refahı ülkemizin refahıdır” diye konuştu.

“ANADOLU ASLANLARI DENİZLİ’Yİ ÖRNEK ALIYOR”
Denizli’ye övgüler yağdıran Bakan Elvan; “Denizli üreten bir şehir. Denizli’nin insanı çalışkan, azimli, kararlı ve ekmeğini taştan çıkaran insanlar. Denizli’deki gelişme ve büyüme hamlesi pek çok ili etkilemiştir. ‘Anadolu Aslanları’ dediğimiz pek çok ilin kalkınması da Denizli’yi örnek alarak gerçekleştirilmiştir. Biz Denizli’yi çok önemsiyoruz. Tarımı, sanayisi ve köklü geçmişiyle Denizli, Türkiye’nin öncü illerinden biri. Denizli ile gurur duyuyoruz” dedi.

PINAR ÇANKAYA- DOĞAN AKŞİT​

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER