Denizli İşadamları Platformu, Çardak Havaalanı’ndaki taksi sorununu gündeme taşıdı

Denizli Sanayici, Tüccar ve İşadamları Platformu toplantısında “tarihi Kaleiçi’nin hareketlendirilmesi, Çardak Havaalanı’nda taksi sorunun çözülmesi, Denizli Açık Hava Müzesi için girişim yapılması ve Ankara’da daha etkin lobi çalışması gerçekleştirilmesi” kararları alındı.

Denizli İşadamları Platformu, Çardak Havaalanı’ndaki taksi sorununu gündeme taşıdı

Denizli Sanayici, Tüccar ve İşadamları Platformu Toplantısı Denizli Ticaret Borsası’nda yapıldı. Denizli İşadamları Platformu toplantısında “tarihi Kaleiçi’nin hareketlendirilmesi, Çardak Havaalanı’nda taksi sorunun çözülmesi, Denizli Açık Hava Müzesi için girişim yapılması ve Ankara’da daha etkin lobi çalışması gerçekleştirilmesi” kararları alındı.

Denizli Platformu Sözcüsü İbrahim Tefenlili, toplantı sonrasında açıklama yaptı. Platform sözcüsü Tefenlili, “Bugün platformda dile getirdiğimiz sektör sorunları, şehrin sorunları ile ilgili başkanlarla görüştük. İnşallah platform olarak bunların takipçisi olacağız. Daha önce yapılan takipler gibi yine bu sorunları çözmeye her zamanki gibi çözmeye çalışacağız. Sorunları sürekli gündemde tutarak sayın vekillilerimizle, sayın başkanımızla ve tüm ilgili kurumlarla da çözüme kavuşturmaya çalışacağız. Gündeme gelen sorunların başında Kaleiçi Sorunu konuşuldu. Denizli’deki Kaleiçi çok eski bir çarşı ciddi anlamda açık bir alışveriş merkezidir. Bu AVM’yi güncel bir şekilde nasıl daha iyi çalıştırabiliriz konusunda fikir üretiyoruz. Şehirdeki Açık Hava Müzesi konusundaki çalışmalar devam edecek. Bu konuda araştırmalar yapılacak. Denizli’deki, bir diğer sorunda Çardak Havaalanı’ndaki taksi sorunudur. Bu konu çözülmedir. Bu konuda ilgili kişilerle zaman zaman görüşülüyor. Şubat’ın 7’sinde sanırım mahkemeleri var. Ama bilmiyorum nasıl sonuçlanır. Denizli’nin alıştığı o konfora yani evden havaalanına ve havaalanından eve kadar olan ulaşımın biz platform olarak mutlaka devam etmesini istiyoruz. Platform olarak bu konu hakkında elimizden geldiği kadar çalışacağız” dedi.

MUHAMMET KARAÇAY - MEHMET ÜNLER​​​​​​​

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221