“Denizli, istediğini aldı”

Bir dizi ziyaret ve Enerji Koordinasyon Toplantısı için Denizli’ye gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Bakan Dönmez’in ziyaretini değerlendiren AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, “Sayın Bakanımızın Denizli ziyaretleri Denizlimiz açısından çok önemli idi. Denizli, istediğini aldı” şeklinde ifade etti.

“Denizli, istediğini aldı”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, bir dizi ziyaret ve Enerji Koordinasyon Toplantısı için Denizli’ye geldi. AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, Bakan Dönmez’in ziyaretini değerlendirdi. Bakan Dönmez’in 19 ilçeyi kapsayan mobil güneş paneli sözünün ise kısa sürede gerçekleşmesi için yatırımların takipçisi olacağını söyleyen Başkan Güngör, “Sayın Bakanımızın Denizli ziyaretleri Denizlimiz açısından çok önemli idi. Bu ziyaretten Denizlimiz karlı çıkmıştır. Denizli, istediğini aldı” dedi.

Çardak OSB’ye doğalgaz müjdesi

Başkan Güngör, şunları söyledi: “Çardak Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) bulunan yatırımcılarımızın yıllardır beklediği doğalgazın nihayet sözünü aldık. Kısa sürede gerçekleşme aşamasına gelmesi sağlanacaktır. Kentimiz, Çardak OSB ile Denizli 2’nci OSB’sini de devreye sokarak, ihracatta yine en ön sıralarda adını yazdırmaya devam edecektir.”

Her ilçeye doğalgaz

Doğal gaz verilemeyen ilçelerin bulunduğunu söyleyen Başkan Güngör; “Babadağ, Çal, Baklan, Çameli, Bekilli, Çardak, Beyağaç, Güney, Bozkurt, Kale ve Buldan, bugüne kadar doğalgaz verilmeyen ilçelerimizdir. Bunların içerisinden yaptığımız ilk değerlendirmelerde nüfus ve tüketim potansiyeli dikkate alarak, bu ilçelerimizin büyük bir kısmına inşallah doğalgaz götüreceği sözünü aldık. Baklan, Bozkurt, Buldan, Çardak, Kale ve Çal ile alakalı boru gazı götürmek suretiyle bir kısmına ‘SNC’ dediğimiz taşıma yöntemiyle doğalgaz götürerek doğalgaz konforu ulaştırılmış olacaktır” diye konuştu.

18 yılda 4 milyar yatırım

Son 18 yılda Denizli’ye yaklaşık 4 milyar liralık enerji yatırımı yapıldığını söyleyen Başkan Güngör; önümüzdeki yıl için ise 500 milyon liralık yatırım planlandığını ifade etti. Başkan Güngör, şunları kaydetti: “Sayın Bakanımız, çiftçilerimizi rahatlatacak güneş santrali projelerini de ağırlık verileceği müjdesini bizimle paylaşmıştır. Öte yandan Tarım alanlarımızı güneş panelleri ile üretilen elektrik ile sulama imkanına kavuşmuş olacağız. Böylece Denizlili çiftçimizin maliyeti de en aza indirilmiş olacaktır.”

“Biz Denizlimizi çok seviyoruz”

“Denizlimize Müjdeler vermeye devam edeceğiz” diyen Başkan Güngör; şunları söyledi: “Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Bizlere doğalgaz ve yatırım müjdesini veren Bakanımıza, yatırımların gelmesi adına Denizlimiz için çalışan milletvekillerimize ve Büyükşehir Belediye Başkanımıza da teşekkür ediyorum. Biz Denizlimizi çok seviyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER