Denizli Jandarma’dan çocuklara seyahat karnesi

Denizli İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Trafik Timleri, 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinde 24 saat denetimde bulunarak, araçlarda bulunun çocuklara ‘Sürücü Seyahat Karnesi’ dağıttı.

Denizli Jandarma’dan çocuklara seyahat karnesi

Denizli İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Trafik Timleri, 9günlük Ramazan Bayramı tatilinde 24 saat denetimde bulunarak, adeta teyakkuza geçti. Denetimlerde; sürücü ve yolcuların bayramlarını kutlayan ekipler, yolculara şeker ikramında bulundu. Emniyet kemerinin ölümleri yüzde 45, ölümcül yaralanmaları ön koltukta oturanlar için yüzde 50, arka koltuklarda oturanlar için yüzde 75 azalttığı, hız kuralları, takip mesafesinin önemi, uykusuz ve yorgunken araç kullanımının kazalardaki rolü gibi önemli hususlar anlatıldı, broşürler dağıtıldı.

Öte yandan İçişleri Bakanlığı’nca hayata geçirilen ‘Dikkat Sizden, Notlar Bizden’ projesi kapsamında araçlarda bulunan çocuklara ‘Sürücü Seyahat Karnesi’ dağıtıldı. Karne dağıtılan çocuklardan aracı kullanan yakınlarını değerlendirmeleri ve karneleri ise belirtilen internet adreslerine yüklemeleri istendi. Denizli Jandarma Komutanlığı’ndan yapılan açıklamada; yüklenen karneler arasından en çok beğeni alan ilk 100 öğrenciye Jandarma Genel Komutanlığı tarafından bisiklet hediye edileceği bildirildi.

20 Haziran 2019 tarihine kadar #trafik karnem hashtagi ile TrafikEgm twitter adresine yüklenecek olan karnelere ayrıca www.trafık.qov.tr. adresinden de ulaşılabileceğini bildiren yetkililer çocuklardan sürücü olan anne ve babaların yol boyunca gözlemleyerek karneyi doldurmalarını istedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER