Denizli, kadına yönelik şiddete karşı yürüdü

Denizli Sanayi Odası AB Bilgi Merkezi tarafından, Denizli Barosu, Merkezefendi Belediyesi, Denizli Soroptimist Kulübü Derneği ve Girişimci Kadınların Desteklenmesi Derneği iş birliği ile “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” kapsamında farkındalık yürüyüşü gerçekleştirildi.

Denizli, kadına yönelik şiddete karşı yürüdü

Denizli Sanayi Odası (DSO) AB Bilgi Merkezi koordinasyonunda kadına yönelik şiddetin durdurulmasına katkı sağlamak amacıyla sivil toplum kuruluşlarının ve halkın katılımıyla bir yürüyüş etkinliği yapıldı.

Denizli Barosu, Merkezefendi Belediyesi, Denizli Soroptimist Kulübü Derneği ve Girişimci Kadınların Desteklenmesi Derneği’nin desteklediği yürüyüş, Yenişehir Yürüyüş Yolu’nda yapıldı. Etkinliğe; Merkezefendi Kaymakamı Adem Uslu, DSO Başkanı Müjdat Keçeci, CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Ali Osman Horzum ve CHP İl Kadın Kolları Başkanı Ayşen Kocabay katıldı.

Yürüyüş öncesi açıklamalarda bulunan DSO Başkanı Müjdat Keçeci; “Şiddete kayıtsız kalmamalıyız. Fark et, anla, önle. Kadına yönelik şiddet bir insan hakkı ihlalidir. Turuncu giyerek kadına yönelik şiddete dikkat çekiyoruz. Şiddete kayıtsız kalmayalım. Şiddetin her türlüsüne karşıyız. Barışçıl bir dünyada yaşamalıyız. Kadınların eğitimde ve istihdamda eşit hakları kullanma fırsatına sahip olması, ekonomik bağımsızlığını kazanması, karar alma süreçlerinde daha fazla yer alması, kadınların şiddete karşı zayıf ve korunmasız kalmaması açısından son derece önemlidir. Yaşamın her alanında toplumsal cinsiyet eşitliğinin desteklenmesi, kadınlara ve kız çocuklarına eşit fırsatlar sunulması için birlik ve beraberlikle ve var gücümüzle çalışmalıyız. Daha adil, huzurlu, güvenli ve barışçıl bir dünyada yaşayabilmek umuduyla ”dedi. Yapılan konuşmanın ardından protokol üyeleri ve kadınlar şiddete karşı turuncu balon uçurdu. Öte yandan etkinliğe katılanlar, ‘Şiddete kayıtsız kalma' pankartı açtı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER