Denizli Kart'ta online dolum dönemi başladı

Toplu taşımada Türkiye'ye örnek olacak projeleri hayata geçiren Denizli Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara yeni bir kolaylık daha getirdi. Yeni uygulama ile kent içi toplu taşımada kullanılan ‘Denizli Kart’lar kredi kartı veya banka kartı kullanılarak online olarak dolum yapılabiliyor.

Denizli Kart'ta online dolum dönemi başladı

Denizli Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşımda vatandaşların hayatını kolaylaştıracak yepyeni bir uygulama daha kullanıma sundu. Denizli Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen uygulama ile kent içi toplu ulaşımda kullanılan Denizli Kart'lar artık kredi kartı veya banka kartı kullanılarak online olarak doldurulabiliyor. Yeni online dolum sistemi, denizlikart.denizli.bel.tr adresi ile android veya IOS işletim sistemine sahip cep telefonları ve tabletlere indirilebilen Denizli Büyükşehir Belediyesi uygulamasındaki Ulaşım Portalı üzerinden gerçekleştiriliyor. Uygulama ile vatandaşların Denizli Kart'a TL yüklemek için artık bayi ya da dolum noktası aramasına gerek kalmadığına dikkat çekiliyor.

İSTER KREDİ KARTI, İSTER BANKA KARTI

Bilgisayar veya mobil cihazlardan girilerek ister kredi kartı ile isterse banka kartı ile Denizli Kart'a TL yüklenebildiği açıklanırken, işlemin nasıl yapıldığı denizlikart.denizli.bel.tr adresinden sırasıyla şu şekilde açıklandı: “Denizli Kartınızın üzerinde bulunan 8 haneli kart numarası ile online TL yükleme işlemi yapabilirsiniz. Denizli Kart’a yapılan online yüklemeler, ödeme işleminden sonra 10 dakika içinde ve kartınızın araçta ilk kullanımında otomatik olarak aktif hale gelecektir. Denizli Kart TL yükleme miktarı 5 TL, 10 TL, 20 TL, 30 TL, 40 TL, 50 TL, 100 TL ve 150 TL olabilir. Denizli Kart Online TL işlemler sonucunda kart bakiyesi en fazla 150 TL olabilir. Denizli Kart’a internet üzerinden TL yüklemesi, sadece 3D Secure özelliği aktif olan Kredi Kartları ve Banka Kartları ile yapılabilmektedir.”

VATANDAŞLAR AKILLI DURAK BİLGİ SİSTEMİ'NDEN MEMNUN

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, teknolojik altyapısı ile Türkiye’nin en önde gelen kamu kurumlarından biri olduklarını belirterek, yeni uygulamanın hayırlı olmasını diledi. Bir süre önce Ulaşım Portalı üzerinden ulaşılabilen Akıllı Durak Bilgi Sistemi uygulamasını hayata geçirdiklerinin altını çizen Başkan Zolan, Denizlililerin bilgisayar ya da mobil cihazlarından tüm hat otobüslerinin nerede olduğunu, kaç dakika sonra duraklarında olacağı bilgisini an be an takip edebildiğini anlattı. Bunların yanında otobüslerin anlık takibi için bazı duraklara da akıllı ekranlar yerleştirdiklerini bildiren Başkan Osman Zolan, her iki uygulamanın da vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandığını hatırlattı.

“DAHA MUTLU VE HUZURLU BİR DENİZLİ İÇİN”

Denizli'nin ulaşımını sürdürebilir bir hale getirebilmek için köprülü kavşaklardan, Trafik Yönetim Sistemi'ne, akıllı duraklardan otoparklara kadar milyonlarca Liralık yatırım yaptıklarını anlatan Başkan Osman Zolan, şöyle konuştu: “Hemşehrilerimizin daha rahat ve konforlu seyahati için gece gündüz gayret ediyoruz. Bu kapsamda teknolojiyi de en üst seviyede kullanıyoruz. Ben emek veren katkı sağlayan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Geleceğe bir fazla eser bırakmaya, hep birlikte Denizlimize güzellikler katmaya devam ediyoruz. Her şey daha mutlu ve huzurlu bir Denizli için.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER