DENİZLİ KUDÜS'E SAHİP ÇIKTI

DENİZLİ KUDÜS'E SAHİP ÇIKTI

ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdığı açıklamasına tepkiler çığ gibi büyüyor. Bu kapsamda Denizli’de AK Parti İl Teşkilatı, sivil toplum kuruluşu üyeleri ve yüzlerce vatandaş, Cuma namazının ardından 15 Temmuz Şehitleri Delikliçınar Meydanı’nda toplanarak, ABD ve İsrail’i protesto etti.

ABD Başkanı Donald Trump, geçtiğimiz günlerde Beyaz Saray’da bir açıklama yapmış, yaptığı açıklamayla İslam dünyasının tepkisini çekmişti. Başkan Trump açıklamasında; Kudüs'ü İsrail'in resmi başkenti olarak tanıdığını ve Tel Aviv'deki ABD Büyükelçiliği'nin Kudüs'e taşınacağını belirtmişti. İslam ülkeleri Trump’ın kararını protesto ederek Kudüs’e sahip çıktı. Denizli’de de AK Parti İl Teşkilatı, sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve üyelerle, yüzlerce vatandaş Cuma namazının ardından 15 Temmuz Şehitleri Delikliçınar Meydanı’nda toplanarak, ABD ve İsrail’i protesto etti. Eylemde; AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin de yer aldı.

“KUDÜS TÜM MÜSLÜMANLARIN KIRMIZI ÇİZGİSİDİR”
Grup adına basın açıklamasını okuyan AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, ABD’nin bu kararının bölgedeki sorunları daha da artıracağına vurgu yaptı. ABD Başkanı Donald Trump’ın vermiş olduğu kararın insanlık vicdanını yaraladığını söyleyen Başkan Filiz,  “Kudüs tüm Müslümanların kırmızı çizgisidir. Bu adım, bölgedeki barışı ve istikrarı tehdit eden bir adımdır. Alınan kararın İsrail ve Filistin arsındaki husumeti artırmaktan başka bir sonucu olmayacaktır. Bu karardan en kısa sürede dönülmelidir. İslam’ın sesini susturmak, kendi kurguladıkları terör örgütlerini bahane ederek Müslümanların iradelerini esir etmek isteyenler tarihte defalarca olduğu gibi yine hüsrana uğrayacaklardır” dedi.  

“KUDÜS DAVASININ TAKİPÇİSİYİZ”
Müslümanların birlik olduğu takdirde Amerika’ya geri adım attırabileceğini belirten Başkan Filiz, “Dünyadaki tüm Müslümanların Kudüs’e sahip çıkacağına inanıyoruz. İslam’ın kalbine saplanmaya çalışılan bu hançere ancak bütün Müslümanların bütünleşmesiyle engel olabiliriz. Biz Müslümanlar olarak Kudüs davası ve ümmetin birliği için her türlü çabayı göstermeye hazırız. Kudüs davasının sonuna kadar takipçisi olacağız” ifadelerini kullandı.

“BİR GECE ANSIZIN GELEBİLİRİZ”
Basın açıklamalarının ardından vatandaşlara seslenen AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan, “Osmanlı 6 Aralık 1917’de Filistin topraklarından çıkarıldı. O günden bu yana bu coğrafya kan ve gözyaşlarıyla boğuşmaktadır. 400 yıl boyunca bizim ecdadımız orada barışı ve huzuru temin etmişti. Hilal’in, Haç’ın ve Davut Yıldızı’nın yan yana yaşadığı bir coğrafyaydı. O coğrafyadan Sultan Abdülhamid’i diktatör diyerek çıkarmak isteyenlerin tek bir hedefi vardı; o da bu zulümleri Müslümanlara yaşatabilmek. Bunlara asla müsaade etmeyeceğiz. İsrail’e yaptığı bu zulümlerin hesabı elbet sorulacak. Bir gece ansızın gelebiliriz” diye konuştu.

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211