Denizli kurbanlık fiyatları ne kadar? 2019 Denizli Canlı Hayvan Pazarı küçükbaş ve büyükbaş kurbanlık fiyatları…

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Denizli Canlı Hayvan Pazarı’nda hazırlıklar başladı. Pazardaki tüm alanlar, günler öncesinden satılırken; çevre il ve ilçelerden hayvan satıcıları küçük ve büyükbaş hayvanlarını pazar alanına getirmeye başladı. Peki 2019 Denizli kurbanlık fiyatları ne kadar? İşte Denizli Canlı Hayvan Pazarı, küçükbaş ve büyükbaş kurbanlık fiyatları…

Denizli kurbanlık fiyatları ne kadar? 2019 Denizli Canlı Hayvan Pazarı küçükbaş ve büyükbaş kurbanlık fiyatları…

Kentte hayvan satışlarının yapıldığı Merkezefendi İlçesi’ndeki Canlı Hayvan Pazarı’nda, Kurban Bayramı’na 2 hafta kala hazırlıklar başladı. Türkiye’nin çeşitli yerlerinden hayvan satıcıları, hayvanlarını pazar alanına getirmek için yola çıkarken bazıları da şimdiden pazardaki yerini aldı. Pazardaki küçük ve büyükbaş hayvanlarına ayrılan alanların tamamı ise günler öncesinden satıldı. Kurban Bayramı’ndaki satışlardan beklentisi yüksek olan satıcılar, pazara hareketliliğin önümüzdeki günlerde başlamasını beklediklerini belirtti. Pazarda küçükbaş hayvanların fiyatları bin Lira’dan, büyükbaşların fiyatı ise 5 bin Lira’dan başlıyor.

2019 yılı kurban pazarı günlük fiyatı ise büyükbaş için dana 450 kg altı 22-24 TL, 450 kg üstü 20-22 TL, düve 20-22 TL arsında, küçükbaş kg fiyatı ise 24-25 TL arasında seyredecek. İyi yetiştirilmiş hayvanlara göre bu fiyat değişecektir. 

“GEZMEK İÇİN GELİYORLAR”

Pazarda fiyatların geçtiğimiz yıla göre yüksek olduğunu söyleyen hayvan satıcısı Erol Gün, gelen vatandaşların şu günlerde pazara sadece gezmeye geldiğini belirterek, “İnşallah istediğimiz gibi gider. Pazarda şuan hareket yok, gelen gezmeye geliyor. Küçükbaş hayvanların fiyatı bin Lira’dan başlıyor 2 bin Lira’ya kadar var. Her bütçeye göre var. En büyük beklentimiz hayvanlarımızın elimizde kalmaması” dedi.

“UMUTLARIMIZ YÜKSEK”

30 büyükbaş hayvanla pazara geldiğini ve son iki haftaya girerken beklentilerinin yüksek olduğunu ifade eden satıcı Mustafa Ak, fiyatlarda geçtiğimiz seneye göre değişin bir şey yok. 77 büyükbaş hayvanım vardı, çocuğun evde sattım 30 tane de pazara getirdim. Fiyatlar hayvanına göre değişiyor. 5 bin 500 Lira’dan başlıyor. Son iki haftaya girerken umutluyuz” şeklinde konuştu.

“TÜM ALANLAR SATILDI”

Pazar alanında görevli Kemal Duran, hayvanlar için ayrılan alanların tamamının satıldığı dile getirerek, “Gelecek hafta inşallah dolacak. Şuan pazar dolu, boş yer kalmadı. Tüm alanlarımız satıldı. Hayvan sahiplerinin gelmesini bekliyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2019, 14:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
GEZGİN
GEZGİN - 7 ay Önce

KURBANLIK FİYATLARI BU SENE ÇOKUCUZ ÖNÜMÜZDEKİ YIL DA BÖYLE OLUR HERHALDE BESİCİLERİMİZDEN ALLAH RAZI OLSUN

SIRADAKİ HABER