DENİZLİ, MARBLE 2018 FUARI'NA DAMGA VURDU

DENİZLİ, MARBLE 2018 FUARI'NA DAMGA VURDU

24. Uluslararası Doğaltaş Ve Teknolojileri Fuarı, Türkiye’nin en yeni ve en modern fuar alanı Fuar İzmir’de ziyaretçilerini ağırlamaya devam ederken; 71 firma ile temsil edilen Denizli, adeta fuara damgasını vurdu.

24. Uluslararası Doğaltaş Ve Teknolojileri Fuarı, 28 Mart’ta kapılarını ziyaretçilere açtı. 31 Mart tarihine kadar açık olacak olan fuar, 330 bin metrekare alanda kurulan Türkiye’nin en yeni ve en modern fuar alanı olan Fuar İzmir’de ziyaretçilerini ağırlıyor. Türkiye’nin en büyük ihtisas fuarı ve dünyada alanında düzenlenen fuarlar içinde ilk 3’te yer alan Marble, bu yıl da mermer alanında önemli firmalarla sektör temsilcilerini bir araya getiriyor. Marble 2018 24. Uluslararası Doğaltaş Ve Teknolojileri Fuarı’nda Denizli’den 71 firma stant açtı. Fuarda 32 ülkeden 200’ün üzerinde yabancı olmak üzere toplam; bin 562 katılımcı ürünlerini sergileme fırsatı buldu.

“İŞ MAKİNESİ KONUSUNDA DA SEKTÖRÜMÜZDE LİDERİZ”
Volvo İş Makineleri olarak fuardaki yerini alan Akça Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erol Akça; “İzmir Alsancak’taki fuar alanında yapılan bu fuara ilk defa katılıyorum. Mermercileri ve makinecilerin bulunduğu bölümleri gördüm. Bu görkemli ve güze alanı görünce son derce mutlu oldum. İş makinesi konusunda da sektörümüzde lideriz. Otomobil sektöründe de varız. Otomobil sevdalılarını da standımıza bekliyoruz” dedi.

“DENİZLİMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDİYORUZ”
Makine Sanayici İşadamları Derneği (MAKSİAD)  Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sarı da mermer fuarında Denizlili firmaları yalnız bırakmadı. Fuarla ilgili açıklama yapan Başkan Sarı, “Uluslararası Doğaltaş Ve Teknolojileri Fuarı, 24’üncü kez kapılarını açıyor. Biz de Zimek Makine olarak 16 yıldır bu fuara katılıyoruz. Bu fuar Dünyanın en büyük fuarlarından bir tanesidir. Dünyanın değişik ülkelerinden gelen hem doğaltaş hem de makine alım heyetleri, fuarı takip ediyor. Her yıl da ciddi bir katılımla gerçekleşiyor. Aynı zamanda da ciddi bir ziyaretçi sayısı var. Dünyanın en büyük ziyaretçi sayısı olan fuarlardan biridir. Yaklaşık 50 bin ziyaretçinin geldiği bilgisine ulaştık. Aynı zamanda biz her yıl fuarlara büyük stantlarla, büyük makinelerle katılıyoruz. Aynı zamanda Denizlimizi de iyi şekilde temsil ediyoruz.

‘LAODİKEİA STONE DERGİSİ’ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ
Denizli Madenciler ve Mermerciler Derneği’nin yayın organı ‘Laodikeia Stone’ dergisinin 15 sayısı Marble 2018 Fuarına özel çıktı. DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’nce hazırlanan Laodikeia Stone Dergisi, 24. İzmir Marble Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nda ziyaretçilere dağıtıldı. Denizli ve yöresinin doğaltaş zenginliğinin ele alındığı gergi, fuara katılan ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.

TOLGA ALP DÜZGÖREN-ARİF ZOR-MEHMET ÜNLER

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER