Denizli MHP, Başbuğu’nu unutmadı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Denizli İl Başkanlığı, vefatının 22’nci yılında MHP’nin Kurucusu ve ilk Genel Başkanı olan Alparslan Türkeş’i unutmadı.

Denizli MHP, Başbuğu’nu unutmadı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Denizli İl Başkanlığı, 4 Nisan 1997 yılında hayata veda eden MHP’nin kurucusu ve ilk Genel Başkanı Alparslan Türkeş için İstasyon Caddesi’nde bulunan parti binası önünde lokma hayrı düzenlendi.

Hayra hem ülkücü camia hem de vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Lokma hayrında konuşan MHP Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk; “Bugün MHP Denizli İl Başkanlığı olarak kentimize birçok defa ziyarette bulunmuş olan ve 4 Nisan 1997 yılında vefat eden kurucumuz ve ilk genel başkanımız Başbuğ Alparslan Türkeş için lokma hayrımızı gerçekleştiriyoruz. MHP Denizli İl Başkanlığı, partililerimiz ve ülkücü camia olarak merhum Alparslan Türkeş’i rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi.

“BAŞBUĞLARINI ÖZLEYENLER YUVALARINA GERİ DÖNSÜNLER”

31 Mart yerel seçimlerini de değerlendiren Başkan Birtürk, “Ülkemizde Adalet Kalkınma Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin iki güzide lideri Cumhur İttifakı’nda birleştiler. Genel seçimlerin ardından yerel seçimlerde de beraber olduk. Neticesinde 31 Mart’ta yapılan seçimlerde Türkiye’de MHP gözle görülür bir başarıya imza attı. Proje partisi olan İyi Parti, önce MHP’ni ele geçirmeye çalıştı ancak başaramadı. Bizden ayrılıp giden İyi Partili arkadaşlarımızın da bunu tekrar gözden geçirerek yuvalarına dönmelerini talep ediyorum. Bizim hiç biriyle sorunumuz yok. O gidenlerden, Başbuğlarını, Bozkurt işaretini ve Üç Hilali özleyenler rahatlıkla gelip kardeşlerimizle beraber olabilirler” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221