DENİZLİ MHP'DE DİPTEN GELEN DALGA; YUSUF GARİP

DENİZLİ MHP'DE DİPTEN  GELEN DALGA; YUSUF GARİP

Adı Yusuf .. Mesleği Avukatlık.. Siyaseti Ülkücü ve MHP’li.. Bahsettiğimiz isim sessiz ve derinden gelen, Denizli MHP’nin son 9-10 yılında her platformda adından söz edilen ismi Yusuf Garip.. MHP Denizli eski Merkez İlçe Sekreteri, Merkezefendi  Belediye Meclis Üyesi ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Av. Yusuf Garip “duruşu, tavrı ve açıklamaları” ile “Devlet Bahçeli Tarzı Bir Politikacı” özellikleri taşıyor. Denizli MHP’de sık sık “dipten gelen dalga” yakıştırmaları ve yorumları alan Yusuf Garip’le ilgili politik detaylar oldukça ilginç.

O POLİTAKADA BİR GÖREV ADAMI
Genç yaşta siyasete atılan ve yaptığı çalışmalarla kamuoyunun takdirini kazanan Milliyetçi Hareket Partisi Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Av. Yusuf Garip “Siyasete giriş sebebiniz nedir?” sorusunu şöyle yanıtlıyor;  “Siyaset millete hizmet etme noktasındaki en önemli araçtır. İçinde vatan sevdası olan her Türk evladının hem atalarına hem de ülke vatandaşlarına ve devletine vefa borcu vardır. Millete hizmet etmenin en temel yolu da siyasetten geçer. Bana göre siyaset bir meslek değildir. Yani kar amacı güden, bir alan değildir. Siyasetçi, siyaset yoluyla ülkesine veya beldesine hizmet götürmeyi amaçlar. Siyaset, idare etme sanatıdır. İnsanlar için ya da insanların edindikleri dava ve gayelere hizmet etmek için düşünülen, arzu edilen, planlanan, programlanan tüm hizmet sahalarının yolu, idare sanatından geçer. Siyaset kurumunun yozlaştığı, toplumumuzun tüm kesimlerince kabul edilmektedir. Oysaki günümüzde dürüst ilkeli, milleti için hizmet etme aşkıyla samimiyetle siyaset yapan, milletimizin siyasetçiden beklentileri doğrultusunda proje ve çözümler üreten siyasetçilere ihtiyaç vardır. Ben de doğruluk, dürüstlük ve samimiyetle milletime hizmet etmek için siyasete girdim.”

ADI GARİP ANCAK, POLİTİKAYA “HİÇ KAÇMIYOR ACAYİP(!)”
Denizli politik arenasının genç aktörü Yusuf Garip 1981 yılında Çivril ilçesi Yuvaköyü’ nde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimimi Çivril ilçesinde tamamladı. 2003 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Avukatlık stajını Ankara Barosunda yaptı. 2004-2006 yılları Ankara’da, 2006 yılından bu yana da Denizli’de serbest avukatlık yapıyor.  Yusuf Garip’in politika ile tanışması Çivril lisesinde öğrenci iken olmuş. Ülkü Ocakları ile politikaya ilk adımlarını atmış. Ve ülkü ocakları ile Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilatı içerisinde verilen her görevde faal olarak yer almış.  2009 yılından itibaren Denizli Merkez ilçe teşkilatının görevlendirdiği kurullarda görev almış.2011-2013 yılları arasında da Milliyetçi Hareket Partisi Denizli Merkez İlçe Sekreteri, Merkez İlçe Başkanlığı Hukuk Danışmanlığı görevi yaptı. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi bünyesinde 9. Dönem Siyaset Ve Liderlik Okulu eğitimini 2014 Ocak ayında tamamladı.. Denizli politikasının adı “Garip” ancak, siyaset kazanının “atak ve nezaketli” ismi Yusuf Garip bundan böyle Denizli politik gündemini daha fazla meşgul ederse hiçte garipsemeyin deriz..

HEM TÜRKİYE HEM DE DENİZLİ MİLLİYETÇİSİ
Gelin şimdi  “Hem Türkiye, hem de Denizli milliyetçisi” olan evli ve 3 çocuk babası Yusuf Garip’in politika hayatını ve öyküsünü kendi ağzından dinleyelim; “2009 yılında 28 yaşında iken il genel meclisi adayı oldum. O dönem Denizli merkezde 6. sıradan aday oldum.2009 yılında yerel seçimler bittiğinde 2014 yılında yapılacak yerel seçimleri kendime hedef koydum ve partimizi temsil noktasında partimizin yetkili kurulları ve milletimizin teveccühü ile Merkezefendi ilçesinden 1. sıradan belediye meclis üyesi seçildim. 2009 yılından bugüne kadar beri partimizin girdiği tüm yerel ve genel seçimlerde ayrıca referandum süreçlerinde seçim çalışması görevleri aldım. Siyaset, millete hizmet etme hususunda oldukça uzun, zor ve aynı zamanda sabır gerektiren bir süreçtir. Siyaset makam mevkii sahibi olmak için yapılmaz. Siyaset ancak millete hizmet için yapılır. Siyasetçi her zaman bulunduğu toplumla iç içe olmalıdır. Toplumun sorunlarına, günün ve toplumun ihtiyaçları doğrultusunda çözümler üretebilmelidir. Siyasetçi, asla kibirli ve makam mevkii hırslısı olmamalıdır. Siz siyasetçi olarak, dürüstlük ve samimiyetle  hizmet etmeyi sürdürürseniz, önce yüce Allah’ın takdiri ve sonrada milletimizin teveccühü ile zaten süreç sizi bir yerlere götürür. Millete hizmet sevdasında milletimiz bize hangi görevi verirse o görevi üstleniriz.” Kaynak; Gazeteci Mesut Güler

BİR “KAYALIK ÇOCUĞU’NUN” ENGELLENEMEZ BAŞARI ÖYKÜSÜ
Geçtiğimiz ay Isparta’yı ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan tam not alan Isparta Şehir Hastanesi’nin Denizlili Başhekimi Op. Dr. Kadir Gökhan Saçkan bir okul daha bitirdi. Ve “Tıp Doktorluğu, acil hekimliği, kalp cerrahlığı ve hastane yöneticiliğine” ek olarak şimdi de Sosyal Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü (Sağlık Yönetimi İşletme) Yüksek Lisans Diploması aldı. Genç yaşta Uşak il sağlık müdürlüğü de yapan ve Denizli’nin en uzun süre görevde kalan başhekimi unvanını taşıyan Saçkan’ın Denizli’nin Kayalık Mahallesi’nde başlayan (engellenemez) başarı öyküsü; İstanbul Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Sağlık Yönetimi İşletme Bölümü’nde geçtiğimiz haftalarda aldığı master diploması ile taçlandı. Saçkan kendi notlarıyla; “Ben bir fakülteyi daha bitirdim.. Dün diploma törenim vardı, İstanbul Beykent üniversitesinde.. Artık hem tıp doktoru, hem Acil, hem Kalp cerrahı, hem de Sosyal Bilimler Fakültesi İşletme mezunu oldum.. Şükürler olsun” diyordu.

SAÇKAN DENİZLİ’DE SON 35 YILIN EN UZUN SÜRELİ BAŞHEKİMİ
Evet, Denizli Devlet Hastanesi eski Başhekimi Kadir Gökhan Saçkan; kendisinden önce DDH Başhekimliği yapan Dr. Samim Gök(rahmetli), Dr. Ahmet Müftüler, Dr. Ethem Sebzeci, Dr. Remzi Başer, Dr. Mithat Ekici ve Dr. Ramazan Canural gibi tanınmış isimlerden daha uzun süreli bir başhekimlik süreci yaşadı.  Başarılıydı, disiplinle ve planlamacı idi. Çok iyi bir kalp cerrahı olarak en önemli ve yenilikçi ameliyatlara imza attı. Sık sık ve gönüllü yurtdışı sağlık görevlerine çıktı. Kızılay’ın yardıma muhtaç ülkelerdeki sağlık operasyonlarına katıldı. 

Biz de; bıkmadan, usanmadan, insanlar ve insan sağlığı için çalışan; bir bakmışsınız Pakistan’ın Pencap Eyaleti’ndeki Recep Tayyip Erdoğan Hastanesi’nde ameliyatta, bir bakmışsınız Somali Mogadişu'da Türkiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde açık kalp ameliyatı yapan Denizlili Başhakim Op. Dr. Kadir Gökhan Saçkan’ın her tür övgüye değer bir isim olduğunu burada yazmadan geçmek istemedik.

BİR HATIRLATMA! SAÇKAN’A CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN TAM NOT..
Toplu açılışlar ve açık hava mitingi için 12 Ağustos cumartesi günü Isparta'ya giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Isparta Şehir Hastanesi’ni ziyaret etti. Başhekimliğini Denizlili Op. Dr. Kadir Gökhan Saçkan'ın yaptığı Isparta Şehir Hastanesi’ni ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan  kısa süreli bir ziyaret için geldiği hastanede 1,5 saat kaldı. Hastanenin bölümlerini ve hasta odalarını tek tek gezen Cumhurbaşkanı, Başhekim Saçkan'a "Allah razı olsun Bashekimim, Hastaların yüzü gülüyorsa benim de yüzüm güler" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bize bu başhekimi gönderdiğiniz için Allah sizden razı olsun" diyen yataklı hastalara, “Bizim görevimiz sizlere 365 gün 24 saat hizmet vermek" dedi. Bir ara Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başhekim Saçkan'a, "Hastaların yüzü gülerse, benim de güler” demeyi de ihmal etmemişti.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER