Denizli Milletvekili Kazım Arslan hayatını kaybetti

CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, dün gece geçirdiği ani rahatsızlık sonucu vefat etti.

CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, Antalya-Aksu ilçesi Lara Acısu'da bayram tatili için ailesiyle beraber bulunduğu evinde dün gece geçirdiği ani rahatsızlık sonucu vefat etti. Arslan’ın vefatı siyaset camiasını ve sevenlerini yasa boğdu. 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Denizli Milletvekili Avukat Kazım Arslan, yoğun siyasi temposuna bayram molası vermiş,  ailesi ile birlikte Antalya’daki yazlığına dinlenmeye gitmişti. Arslan, dün gece 00:30 sıralarında ani bir rahatsızlık geçirdi. Hemen hastaneye kaldırıldı. Ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Arslan’ın beyin kanaması geçirdiği öğrenildi. 65 yaşındaki Milletvekili Arslan’ın cenazesi bugün yakınları tarafından Denizli’ye getirilecek. Denizli’nin sevilen milletvekili için yarın bir tören düzenlenmesi bekleniyor.


KAZIM ARSLAN KİMDİR?

 17 Mart 1954'te, Denizli'nin Tavas İlçesi’nin Solmaz Köyü'nde doğdu, Kızılca Kasabası'nda büyüdü. Baba adı Mesut, Anne adı Ümmehan'dır. Kazım Arslan, Tekstil sanayicisi ve avukat; 1976'da İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi.1979-1999 arasında Denizli'de serbest avukatlık yaptı, 4 yıl Denizli Barosu Yönetim Kurulu Üyeliği ve 2 yıl Disiplin Kurulu Üyeliği'nde bulundu.1984-1989 arasında Denizli'de SODEP İl Yönetim Kurulu Üyeliği'ne, 1989'da SHP İl Sekreterliği'ne, 1991'de SHP İl Başkanlığı'na seçildi. 1992-1995 arası CHP İl Başkanlığı yaptı. Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği'ni 6 sene, Genel Sekreter Yardımcılığı'nı 4 sene, Genel Başkan Yardımcılığı görevini 1 sene yürüttü. Serbest avukatlığı 1999 yılında bıraktı, şimdi tekstil sanayiciliği yapmaktadır. Denizli Kültür ve Eğitim Vakfı'nı Atatürkçü ve Cumhuriyetçi arkadaşlarıyla birlikte 1992 yılında kurdu, yoksul öğrencilerin barınması ve eğitimi için yurt yaptırmışlar ve burs vermektedirler. Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği Başkanlığı'nı ve Ulusal Sanayici ve İşadamları Derneği-Denizli Şube Başkanlığı görevini 6'şar yıl yürüttü. Denizli Yüksek Öğretim Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği'ni 18 yıldır sürdürmektedir. Denizli'deki 10 sivil toplum örgütünün üyesidir, Siyasete Adanan Hayat adında kitabı vardır. 2014 yerel seçimlerinde CHP Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu, 25. ve 26. Dönem'de Denizli Milletvekili seçildi. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyeliği yaptı. 27. Dönem'de yeniden Denizli Milletvekili seçildi. Arslan, evli ve 2 çocuk babasıdır.
Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2019, 19:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER