Denizli Milli Eğitim Müdürü Oğuz’dan veda mesajı

Yaklaşık 13 yıldır İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan ve emekliliğe ayrılan Mahmut Oğuz, veda mesajı yayımladı.

Denizli Milli Eğitim Müdürü Oğuz’dan veda mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü olarak 30 Kasım 2007’de göreve başlayan Mahmut Oğuz, emekliliğe ayrıldı. 15 Ocak Cuma Günü itibariyle emekliliğe ayrılan Müdür Oğuz, veda mesajı yayomladı. Müdür Oğuz; “30 Ekim 2007 tarihinde başlamış olduğum İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden 15 Ocak itibariyle yaş haddinden  emekli olmuş bulunmaktayım. Göreve başladığım 30 Ekim 2007 tarihinden bu güne kadar siz değerli eğitim çalışanlarının ilimiz başarılarına sağladığı katkılarından dolayı hem mutlu hem de huzur içinde olduğumu belirtmek istiyorum. İlimizin; eğitimin her alanında elde ettiği başarılarda, hiç kuşkusuz Denizli eğitim camiasının ekip anlayışı ve alın teri vardır. Denizlimiz model bir il oldu. İlimiz; bütün enerjisini, düşüncesini, eğitim için kullanan siz değerli eğitim çalışanlarıyla, ülkemize ve geleceğimize büyük katkılar sağlamış, zihnin ve kalbin birleşimiyle yaratılabilecek güzel eserler olduğunu herkese göstermiştir. Eğitim alanındaki atılımlara Valilerimizle birlikte yön verdik. İlimizin Bakan ve milletvekilleri; verdikleri olağanüstü desteklerle, camiamızı her zaman yüceltmişlerdir. Kaymakamlarımız, sivil toplum örgütlerimiz, eli öpülesi hayırseverlerimiz, velilerimiz, okul aile birliklerimiz, kıymetli basınımız ve bilhassa halkımız; katkılarıyla, takdirleriyle camiamıza gönül verdi, el verdi, güven verdi. İşte bu destekler; moral, motivasyon ve enerji kaynağımız oldu. Dolayısıyla; herkese nasip olmayan, uzun süreli bir İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevim oldu. Bu sorumluluğu, onurla ve gururla camiamıza yakışır bir şekilde taşıdım” dedi.

“OKULLARIMIZI KALİTE STANDARTLARINA KAVUŞTURDUK"

Eğitimle ilgili her türlü talebin halk tarafından kabul gördüğünü ifade eden Müdür Oğuz, “Tüm benliğiyle eğitime gönül vermiş bir ilin Milli Eğitim Müdürü olmak, benim için daima bir onur olmuştur. Bana bu onuru yaşatan siz değerli meslektaşlarıma, mesai arkadaşlarıma binlerce kez teşekkür ederim. Atatürk’ün ‘Eğitimde feda edilecek tek fert yoktur’ sözünden yola çıkarak, çeşitli rahatsızlıkları nedeniyle, okula devam edemeyen öğrencilerimizin evde eğitim hizmetlerinden yararlanmasını sağladık. Eğitimin her kademesini en üst seviyeye taşıdık. Tüm okullarımızın beyaz bayrak alması ve modern eğitim ortamına kavuşması yolunda büyük başarılar elde ettik. Öğrencilerin gelişimleri için; sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere ağırlık verdik ve öğrencilerin bu faaliyetlere etkin katılımını sağladık. Okullarımızı özellikle kantin, laboratuvar ve kütüphane gibi bölümlerini kalite standartlarına kavuşturduk” diye konuştu.

“DEVLETİN ŞEFKATLİ ELİNİ GÖSTERMEYE ÇALIŞTIK"

Müdür Oğuz, şunları aktardı: “Gerek il merkezinde gerekse ilçelerde ayak basmadık kurum bırakmadık, sorunları yerinde tespit ettik ve zamanında çözdük. Geleceğimiz olan çocuklarımızın; bilgili, donanımlı, kültürlü ve vatan, bayrak, anne / baba sevgisi ile değerlerimize bağlı bireyler olarak yetişmesi için var gücümüzle çalıştık. Çalışmalarımızın karşılığı olarak; Sayın Milli Eğitim Bakanlarımızdan, Sayın Genel Müdürlerimiz ve ilimizde görev yapmış Valilerimizden, takdir, teşekkür, üstün başarı belgesi ödülleri aldım. Bu belgeler şahsıma verilmiş olsa da, bunların kurumum adına, arkadaşlarım adına verildiğini çok iyi bilmekteyim. Arkadaşlarımızla; vatandaşlarımıza, devletin güler yüzünü ve şefkatli elini göstermeye çalıştık. Aynı zamanda Devlet ciddiyetiyle ve samimiyetle hizmet edilebileceğini göstermeye çalıştık. ‘Sizin en hayırlınız, insanlara faydalı olanlarınızdır’ düsturunca hareket etmeye, ‘kendin için sevdiğini başkası için de sev; kendin için sevmediğini başkası için de sevme, isteme’ empatisi ile insanımıza yaklaştık. Devleti temsil durumunda olanların beyaz elbise giyenler olduğunu unutmadan, o elbisenin leke kabul etmeyeceğini hatırdan çıkarmadan; atalete, rehavete, gaflete, kasvete prim vermeden çalıştık. Birlikte yakaladığımız başarılar; başta Valilerimiz, milletvekillerimiz, yerel yöneticilerimiz, sivil toplum örgütlerimiz,  ilçe kaymakamlarımız, ilçe milli eğitim müdürlerimiz, okul koruma dernekleri ile okul aile birliklerimiz, diğer yöneticilerimiz ile bütün öğretmen ve çalışanlarımızın ve her zaman yanımızda olan değerli basınımızın desteği ile gerçekleşmiştir. Siyasi otoritenin tüm mensuplarına, sivil toplum örgütlerine, özellikle hayırseverlerimize içtenlikle teşekkür ederim.”

OĞUZ'DAN TEŞEKKÜR

Camiaya destek olan eğitim sevdalısı herkese teşekkür eden Müdür Oğuz; şu ifadelere yer verdi: “Tabi ki her zaman yanımızda olan yazılı ve görsel basınımıza ayrıca teşekkür ederim. Öğretmen arkadaşlarıma, ilçe milli eğitim müdürlerimize, okul müdür ve müdür yardımcılarımıza ve bütün kademelerde görev yapan memur ve hizmetli arkadaşlarıma,  içtenlikle teşekkür ederim. Görevimim esnasında desteklerini hiç esirgemeyen; başta son Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci’ ye, bütün milletvekillerimize, başta Denizli Valimiz Sayın Ali Fuat Atik olmak üzere birlikte çalıştığım geçmişteki bütün saygıdeğer valilerimize , Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Osman Zolan başta olmak üzere tüm belediye başkanlarımıza eğitim öğretime olan katkılarından dolayı içtenlikle teşekkür ederim. Birlikte çalışma imkânı bulduğum Milli Eğitim Bakanlarımız, Bakan Yardımcılarımız, Genel Müdürlerimiz, Daire Başkanlarımız ve bu dönem çalışma fırsatı bulduğum; gecesini gündüzüne katarak çalışan, bizlere değer verip yücelten Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk Beyefendiye en samimi duygularımla teşekkür ediyorum. İl Milli Eğitim’de birlikte çalıştığımız müdür yardımcısı, şube müdürü, şef, memur ve hizmetli kardeşlerime; mesai mefhumu gözetmeden görev yapan özel kalem personelimize çok teşekkür ediyorum.”

“ALLAH'A ISMARLADIK"

Ülke olarak zor bir dönemden geçildiğinin altını çizen Oğuz; “Bu zorlu süreçte kaybettiğimiz herkese Allah’tan rahmet diliyorum. Hasta olanlara acil şifalar diliyorum. Dileğim;  ülkemizin ve dünyamızın, bu zorlu süreçten en kısa zamanda kurtulması ve o güzel coşkulu eğitim-öğretim hayatına dönülmesidir. Bu duygu ve düşüncelerle görevim süresince her türlü alakalarını, maddi manevi desteklerini, sevgilerini, dualarını esirgemeyen herkese, özellikle idareci ve eğitimci dostlarıma teşekkür ediyorum. Hepinize selam, sevgi ve saygılarımı sunuyor; haklarınızı helal edeceğiniz temennisi ile arz-ı veda ediyorum. Allah'a ısmarladık” dedi.

                                                                                                                                            

    

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER